Kalbos raidos modelio akvariumo vidurinė grupė. Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Akvariumo žuvys“ santrauka

Tema: "Akvariumas"

Ugdymo sritys:

Kalbos raida

Kognityvinis vystymasis

Meninis ir estetinis vystymasis

Vaikų užsiėmimų rūšys:

Komunikabilus

Kognityvinis – tyrimas

Produktyvus

Tikslas:

1 Vystymasis:

Ugdyti gebėjimą organizuoti veiksmus;

Ugdyti gebėjimą išsikelti tikslus ir nustatyti rezultatų parametrus;

Pasirinkti medžiagą, įrankius, metodą rezultatams gauti;

Ugdyti vaikų gebėjimą bendrauti dirbant;

Atlikite refleksiją konceptualioje poroje tikslas – rezultatas.

2 Švietimas:

Turtinti ir sisteminti vaikų žinias per pažintinę tiriamąją veiklą;

Išsiaiškinti vaikų turimas idėjas apie žuvis;

Išmokyti vaikus pamatyti, įvertinti esamą situaciją ir sugalvoti jos sprendimo būdus;

Suaktyvinkite ir praturtinkite vaikų žodyną.

3 Švietimas:

Skatinti savarankiškumo ir tikslumo formavimąsi atliekant darbus.

Darbo formos ir metodai:

Staigmenos akimirka

Meninis žodis

Pokalbis

Seminaras

Žodyno darbas: žvynai, dumbliai, akvariumas, pelekai,

GCD judėjimas:

Sveikinimai.

Organizacinis momentas. Vaikinai, laikykitės už rankų ir stovėkite ratu.

Visi vaikai susirinko į ratą,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Laikykimės tvirtai už rankų,

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Vaikinai, šiandien Katios sesuo Snezhana atvyko mūsų aplankyti. Atidžiai klausykime, ką ji nori mums pasakyti.

Savaitgalį su Katya nuėjome į naminių gyvūnėlių parduotuvę. Ten pamatėme daug įvairių akvariumų ir susidomėję juos apžiūrėjome. Atvykę namo norėjome savo rankomis pasidaryti akvariumą. Kaip rezultatas, tai yra tai, ką mes gavome (rodo akvariumą). Katya pasiūlė pasiimti jį į grupę. Dovanojame jums ir vaikams. Manau, kad tau pravers (duoda ir palieka).

Ačiū, Snezhana, kokį įdomų akvariumą sukūrei.

(Vaikai sėdi puslankiu ant kėdžių)

Pažiūrėkime. ką tu matai? (Dumbliai, akmenukai, smėlis, kriauklės, jūrų žvaigždės ir tt)

Kas gali gyventi akvariume? (klauso vaikų pasiūlymų)

Klausykite mįslės ir atspėkite.

Tėvai ir vaikai turi visus drabužius iš monetų. (žuvis)

Jo švari sidabrinė nugara šviečia upėje. (žuvis)

Gerai padaryta. Žinoma, tai žuvis.

(Aš rodau vaizdo įrašus ar nuotraukas su akvariumo žuvimis.)

Vaikinai, pažiūrėkite, kokios gražios akvariumo žuvys. Ar atpažinote juos? Kaip jie vadinami? (Auksinė žuvelė, gaidys, žuvis klounas, drugelis ir kt.)

Gerai padaryta. Prašau ateiti prie stalo. aš turiu" magiškos nuotraukos“, atidžiai pažiūrėkite į juos ir pasakykite, ką su jais galima padaryti? (padaryti nuotrauką).

Pabandykite padaryti paveikslėlį. Kas atsitiko? (paaiškėjo, kad tai žuvis).

Žodžių žaidimas (individualus darbas aktyvuojant žodyną)

  • Ką turi žuvis? (įvardykite žuvies kūno dalis);
  • Kuo padengtas žuvies kūnas? (Svarstyklės)
  • Kas padeda žuvims plaukti? (pelekai, uodega)

- (Svarstyklės ir uodega vietoj vairo)

  • Ką gali padaryti žuvis? (plaukti, nardyti, judinti pelekus, čiupti maistą, žiūrėti, suktis ir pan.);
  • Ar visos žuvys vienodos? (Visos žuvys skirtingos)
  • Kur gyvena žuvis? (Vandenyje)

Pavirskime žuvimi.

Fizinis pratimas „Žuvis“.

Žuvys plaukė, taškėsi,

Švariame, šviesiame vandenyje.

Jie susiraitys, vystysis,

Jie palaidos save smėlyje.

Ar pailsėjai!? Vaikinai, kas mes dabar buvome? (žuvis)

Mums buvo smagu, žaidėme, plaukiojome, linksminomės. Tačiau mūsų akvariume niekas negyvena ir neplaukia.

Ką daryti (vienas iš vaikų siūlo apgyvendinti akvariumą žuvimis)

Įdėkime žuvį į akvariumą.

Ką daryti, kad žuvys atsirastų? (vaikiškos prielaidos)

Ar turite žuvies? (vaikų prielaidos) Kur mes jų gausime? (Mes galime tai padaryti patys).

Žinoma, galime tai padaryti patys. Kaip? (savo rankomis) Gerai, vaikinai, sutinku su jumis.

Kaip atrodys mūsų žuvys? (vaikiškos prielaidos)

(Ant stalo yra žuvies ir kitų medžiagų siluetai)

Eikite į lentelę ir pasirinkite viską, ko reikia darbui. Atkreipkite dėmesį į sėklas, plunksnas, sagas ir kt. ( produktyvią veiklą vaikai žuvies gaminimui.)

Klausimai dėl plano sudarymo. (individualiai)

Ką tu nori veikti?

Kodėl tai darysite?

Kaip atrodo tavo žuvis?

Kodėl jūs tai imate?

Klausimai, skirti analizuoti įgyvendinimą.

Ką tu šiuo metu veiki?

Ką jau padarei?

Ar gali tai padaryti? Koks sunkumas? (ar tau reikia mano pagalbos?)

Apmąstymo klausimai pagal plano įgyvendinimą.

Ką tu norėjai veikti?

Ar pavyko?

Ar norėjote pagaminti tokią žuvį?

Bendras klausimas.

Kodėl gaminome žuvį? (apgyvendinti akvariumą)

Pasiimk žuvį ir ateik pas mūsų svečius, jie tau padės.

(vaikai su mokytoja į akvariumą deda žuvis) groja muzika

Apatinė eilutė.

Vaikinai, pažiūrėkite, ką mes padarėme!

Su kito pogrupio vaikais pagaminsime daugiau įvairių žuvų ir papildysime savo akvariumą.


Užduotys:

  • ugdyti vaikų idėją apie žuvis kaip vandenyje gyvenančius gyvus padarus;
  • ugdyti vaikų žinias apie būdingą žuvų sandarą: kūno formas, pelekus, žiaunas ir kt.
  • vaikų žodyno aktyvinimas ir turtinimas.
  • sužadinti norą rūpintis gamtos turtais, padėti suprasti, kad tik tada telkiniuose bus daug žuvų, kai vanduo juose taps švarus ir kiekviena žuvis turės galimybę palikti palikuonių;
  • ugdyti domėjimąsi gamta.

Preliminarus darbas:

1. Akvariumo – vandens ekosistemos svarstymas.

2. Akvariumo žuvų stebėjimai.

3. Pažintis su modeliais „Žuvys“, „Kas gyvena tvenkinyje“.
4. Skaitymas grožinė literatūra: A.S. Puškinas „Pasaka apie auksinę žuvelę“, Permiakas „Pirmoji žuvis“, I. Tokmakova „Kur miega žuvis“, rus. liaudies pasaka— Lydekos įsakymu.
5. Žuvies piešimas akvariume.
b. Susipažinimas su akvariumų pavadinimais ir upės žuvys.

7. Žiūrėkite vaizdo įrašą „Apie upes ir rezervuarus“.

Pažanga:

Žaidimas „Žuvis plaukia vandenyje“

Įveskite didelį pasaulio atlasą, atkreipkite dėmesį į tai, kad žemėlapyje yra daug mėlyna spalva. Pedagogas: Vaikinai, ką atlase reiškia mėlyna ir mėlyna spalvos?

Vaikai:Tai vanduo: vandenynai, upės, ežerai.

Pedagogas:O, jūs žinote, kas juos apgyvendina vandens platybės? (Vaikų pareiškimai.)

Taip, tai ne tik vanduo. Tai namas, kuriame gyvena visokios būtybės. Pavadinkite juos.

Vaikų atsakymai.

Fizinis pratimas: „Kelionė jūros dugnu“.

Pedagogas:Pažvelkime į juos.

Iliustracijų ir paveikslėlių, vaizduojančių vandens gyvūnus, nagrinėjimas.

Pedagogas:Atspėk mįslę: „Tėvai ir vaikai visi drabužiai yra pagaminti iš monetų“.

Vaikai: Tai žuvys.

Pedagogas:Teisingai, gerai padaryta! Pasirinkite žuvų nuotraukas.

Pedagogas:Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite man, kuo žuvys skiriasi nuo kitų gyvūnų?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas:Visos žuvys iš kitų gyvūnų išsiskiria bendromis savybėmis.

Pakvieskite vaikus ant lentos nupiešti žuvies kūno formą (galima naudoti suvyniojamą žuvies žaislą).

Pedagogas:Žiūrėkite, kūnas pailgas, galva sklandžiai virsta kūnu, o kūnas - uodega. Žuvys turi pelekus, žvynus ir žiaunas.

Ar kada nors laikėte žuvį rankose? Koks jausmas?

Vaikai: Slidus.

Pedagogas:Žuvies kūnas yra padengtas žvynais ir gleivėmis, todėl ji slidi, todėl lengvai slysta vandenyje.

Žuvis nuolat gyvena vandenyje, ten randa maisto, vandenyje iš ikrų išsirita mailius, iš kurių vėliau išauga nauja žuvis.

Pedagogas:Kaip žuvis kvėpuoja po vandeniu? Ar kas nors apie tai pagalvojo?

(Vaikų pareiškimai.)

Pedagogas:„Naktis tamsu, naktis tylu, žuvys, žuvys, kur tu miegi?

Kur ir kaip miega žuvis? Vaikų atsakymai.

Taip, jame yra specialus aparatas kvėpavimui po vandeniu – žiaunos.

Pedagogas:Pažvelkite į šią diagramą ir papasakokite apie pagrindinį skiriamieji bruožaižuvis.

Pedagogas:Vaikinai, pasakykite man, ko reikia, kad žuvis nemirtų, o gyventų?

Kito modelio svarstymas: „Ko reikia žuvims“.


Diskusija su vaikais. Apibendrinkite, kad žuvims reikia vandens, maisto, oro ir vandens augalų.

Pedagogas: Pasakyk man, kaip atsiranda žuvis? Modelio tyrimas.


Pedagogas:Taip, vaikinai, žuvys atsiranda iš kiaušinių, kiaušiniai tampa mailiukais, o mailius išauga į dideles žuvis.

Pedagogas:Kas žino žuvų pavadinimus? Pavadink!

Vaikų atsakymai.

Pedagogas:Kaip žmonės turėtų rūpintis žuvimis, kad jos būtų laimingos ir susilauktų kūdikių? Ar jie galės išgyventi, jei jūrose ir upėse vanduo bus nešvarus? Ar galite padaryti ką nors naudingo žuvims?

Išmokykite vaikus neteršti vandens, nenaikinti skirtingų žuvų mailiaus, negauti per daug žuvų. Pasakykite mums, kas yra brakonierius.

Žaidimas „Mes esame žuvys“.

Rezultatas:Ką naujo išmokote? Apie ką jie kalbėjo? Apie ką ar ką dar norite sužinoti?

Pastaba:pagal visas schemas vaikai su aukšto lygio, kai kuriais atvejais – vaikai su vidutiniu ir žemas lygis plėtra.

Gyvūnų parduotuvė – tai parduotuvė, kurioje prekiaujama įvairiais augintiniais, taip pat įvairūs pašarai jiems - narvai, akvariumai ir daug daugiau. PRISTATYMAS.

Mūsų gyvūnų parduotuvėje prekiaujama įvairiomis žuvimis (rodo paveikslėlį): kardauodegė, gupija, angelžuvė. Pažvelkime į šias žuvis iš arti.

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, kuo visos šios žuvys panašios?

Teisingai, visos žuvys turi vienodą struktūrą: turi galvą, žiaunas, kūną, uodegą ir pelekus. Visų žuvų kūnas padengtas žvynais. Rodo paveikslėlio schemą ant molberto.

Kuo šios žuvys skiriasi?

Teisingai, žuvis įvairios formos, kūno dalių dydis ir spalva.

Vaikinai, eikime į akvariumus atidžiai apžiūrėti žuvies.

Pirmiausia pažiūrėsime į žuvies kūną.

Kokios formos yra kardo uodegos kūnas?

Kokios formos yra gupijos kūnas?

Angelo žuvyje?

Dabar pažiūrėkime į pelekų dydį ir formą. Kokius pelekus turi kardo uodega?

Kokius pelekus turi gupijos?

Angelo žuvyje?

Dabar pažiūrėkime į arklio uodegos dydį ir formą. Apibūdinkite viršutinė dalis kardo uodegos uodega ir žemesnė?

Kokią uodegą turi gupija?

Kokią uodegą turi angelžuvė?

Dabar kalbėsime apie žuvies spalvą. Kokios spalvos yra kardo uodega?

Kokios spalvos gupija?

Kokios spalvos yra angelžuvė?

Taigi mes sužinojome apie kiekvienos žuvies savybes, pasakykite man, kuo jos skiriasi? Rodo paveikslėlio diagramą.

Vaikinai, žuvys nori patikrinti, kaip jas prisimenate, kviečia pažaisti slėpynių.

Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir atspėkite, kur slepiasi žuvis.

Vaikinai, žuvys labai pavargusios, laikas jas šerti. Kaip manote, kuo vaišinsime žuvį?

Šios žuvys valgo gyvulinis maistas: kraujo kirmėlės, ciklopai - ir augalas: dumbliai, dilgėlės.

Vaikinai, padovanokime savo žuvims skanėstą. Eikite į kvadratinį akvariumą. Pasirinkite žuvį ir kuo norite ją vaišinti.

Aš renkuosi angelfish. Angelfish valgė kraujo kirmėlę.

Ačiū, vaikinai, pamaitinome žuvis! Kuo reikėtų gydyti žuvį? Rodo paveikslėlio diagramą.

Vaikinai, mes jau žinome, kaip žuvys vadinamos, kaip jos atrodo ir ką valgo. Kaip jais prižiūrėti? Rodo paveikslėlio diagramą.

Kad žuvims būtų patogu, akvariumą turime palaikyti švarų: nuplauti ir pakeisti vandenį; palaikyti vandens temperatūrą, pasirūpinti, kad žuvims būtų šviesos.

Vaikinai, sužinojome viską apie žuvis. Rodo paveikslėlio diagramą.

Išsirinkime žuvis savo akvariumui (Mokytojas sugalvoja dėžutę su žuvimi).

GARSO ĮVADAS.

Aš myliu tiną

Ir šlapios vietos

Rupūžių išmatos, pelėsiai, drėgmė

Toks grožis...

Aš nemėgstu žuvies

Jų grožis ir spalva.

Jie bus nutempti į pelkę

Visi juos pamirš.

Žuvys pasidengia purvu ir praranda spalvą.

Vaikinai, ką padarė Kikimora?

Ir dabar mes negalėsime paimti šių žuvų į savo akvariumą. Kodėl ji tai padarė?

Ką reikia padaryti norint nugalėti Kikimoros blogį?

Būtent! Papuošdami žuvis, sugrąžinsime jų grožį. Taigi, ką galime padaryti, kad visi apie juos žinotų?

Vaikinai, išsirinkite žuvį ir eikite į dirbtuves.

Atidžiai pažiūrėkite, ko trūksta mūsų žuvims?

Vaikinai, kaip manote, kaip nupiešti žuvies žvynus?

Kartoniniais ritiniais nupieškime žuvies žvynus. Paimkite ritinį, pamerkite jį į dažus ir dabar prispauskite ritinėlį prie žuvies kūno. Išgaubta ritinio pusė nukreipta į dešinę. Mokytojas parodo.

Kokį kūną turi angelžuvė (kardo uodega, gupija)?

Taigi mes grąžinome grožį savo žuvims, bet kadangi blogis nebuvo visiškai nugalėtas, ką belieka padaryti?

Būtent! Bet kaip užtikrinti, kad visi, visi, visi žinotų apie žuvis?

Filmuokime savo istorijas ir siųskime jas į televiziją! Bet mes turime papasakoti labai išsamiai ir mums tai padės diagrama: turite pasakyti, kaip žuvis vadinasi, apibūdinti jos struktūrą, pasakyti, kokius pelekus, kūną, uodegą ji turi, ką ji valgo, kaip ją prižiūrėti. Nurodymai į diagramą.

Mokytoja po vieną skambina vaikams.

Vaikinai, pažiūrėkite, mes sunaikinome Kikimoros blogį! Atėjo laikas grįžti į grupę, nes dabar galime siųsti žuvis iš gyvūnų parduotuvės į mūsų akvariumą.

Valstybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga ugdymo įstaiga

darželis Nr.16 kombinuotas tipas

Sankt Peterburgo Krasnoselskio rajonas

SANTRAUKA

nuolatinė švietėjiška veikla

su vidurinės mokyklos vaikais

apie pažinimo vystymąsi

Tema: „Žuvys. Žuvies struktūra"

paruoštas

mokytojas A.A. Bogoslavskaja

Sankt Peterburgas

2017

Tikslas:

Pateikite pagrindines idėjas apie žuvis.

Planuojami rezultatai: turi idėjų apiežuvų struktūra ir jų buveinė; parodyti norą rūpintis žuvimi.

Užduotys:

1. Išmokykite vaikus atpažinti kūno dalis.(Burna, akys, žiaunos, uodega, pelekai, žvynai).

2. Stiprinti esamas idėjas apie akvariumą, duoti nauja informacija apie jos gyventojus(elgesio bruožai)

3. Sukurkite norą rūpintis žuvimi ir akvariumo švara.

Žodyno aktyvinimas:

Akvariumas, pakankamai (burnos, maisto, pelekų, žvynų, žiaunų, kiaušinių.

Įranga:

Įkrautas akvariumas su žuvimi, iliustracija,„Magic TV“, skaidrės-DVD, muzikinis akompanimentas.

Preliminarus darbas:

Ekskursija į „Gamtos kampelis“, žiūrėti akvariumo žuvis, skaityti A. S. Puškino pasaką"Auksinė žuvelė.

GCD judėjimas:

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu.

Auklėtojas : Vaikinai, šiandien kalbėsime apie ką nors labai įdomaus. O apie ką, sužinosite, jei atspėsite mįslė:

Aš plaukiu po tiltu -

Ir vizginu uodegą.

Aš nevaikštau žeme

Turiu burną, bet nekalbu.

(žuvis)

Teisingai, tai žuvis.(skaidrių demonstravimas).

Kokios jos žuvys? ? Kuo jie skiriasi nuo mūsų, žmonių?(vaikai išvardija būdingus bruožus).

Visą kitą informaciją mokytojas pateikia po pareiškimo. vaikai : be rankų, kojų; kailio nėra, bet yra žvynai, pelekai ir jie kvėpuoja per žiaunas.(scheminis brėžinys).

Kur gyvena žuvys?(vandenyje) . Teisingai pasakėte, žuvys gyvena vandenyje, bet ne bet kokiame vandenyje. Ar jie gali gyventi balose?(vaikų atsakymai su mokytojo priedais). Žuvims reikia daug, be vandens. kitas : šviesa, šiluma, augalai, maistas.

Ar žmonės gali gyventi vandenyje? Teisingai, jie negali, bet žmonės visada traukė povandeninis pasaulis, nes labai noriu žinoti, kas ten vyksta! Po vandeniu yra įdomiausia ir įvairus pasaulis, kuriame gyvena nuostabūs gyventojai(parodykite skaidrę ir pažiūrėkite). Tačiau keliauti po vandeniu sunku ir ne visada įmanoma, todėl žmonės sugalvojo specialų namą, kuriame gali gyventi žuvys. Kas žino, kaip tai vadinasi?(akvariumas) . Ar mes turime akvariumą?(Taip) . kur jis yra? Bet prieš eidami ten, padarykime ką nors su jumis apšilimas:

Sušilti.

Tvenkinyje plaukioja žuvys

Jie vizgina uodegą.

Taigi mes nėrėme į gelmes,

Jie išsigando Mašos.

Žibintuku uždegu žvakę

Pašauksiu juos su šviesa.

Ir, žinoma, aš jus pamaitinsiu

Tai skanus maistas.

Dabar, vaikinai, eikime į mūsų akvariumą. Štai, mūsų akvariumas! Ir kam jis paruoštas? Kas yra akvariume?(akmenukai, vandens augalai, sraigės). Vaikinai, žuvytės susigrūdo viename akvariume, todėl mažas žuveles perkelsime į mažesnį akvariumą. Mūsų žuvys vadinamos GUPPIES.(su vaikais paleidžiame žuvis į akvariumą).

Ar žuvys didelės ar mažos? Kur akys? Ką turi žuvys? Kur pelekai?(ant nugaros ir pilvo)Vaikinai, parodykite man, kaip žuvis padeda sau plaukti su uodega(vaikai rodo judesius).

O kad žuvys gyventų mūsų akvariume, ką reikia padaryti?(pašaras) .

Žuvys šeriamos specialiu žuvies maistu. Pamaitinkim ją. Ką veikia žuvis?(valgo) . Kaip ji paima maistą?(burna)

Nauja informacija: Žuvis niekada nejuda, jie yra nuolat juda : pelekai, žiaunos, burna.

Dabar, vaikinai, eikime į mūsų kino salę(Rodyti skaidrių demonstraciją). Žiūrėk, žuvyte būna įvairių dydžių ir spalvų. Jie gyvena įvairiuose vandens telkiniuose ir gėlame vandenyje(upės, ežerai) ir sūriame vandenyje(jūros ir vandenynai) . Tačiau visos žuvys turi pelekus, žiaunas, akis, burną, žvynus ir uodegą.

Kas žino, iš kur jie kilę?žuvis? (vaikų atsakymai ir samprotavimai)Žuvis neršia , o iš ikrų išsirita žuvys, iš pradžių mažos, o paskui auga.

Galiausiai galite paprašyti vaikų parodyti tas žuvies kūno dalis, kurias jie prisimena iliustracijoje.


Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos 3 kombinuoto tipo darželis „Ladushki“

Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje mokykloje santrauka

grupė" Akvariumo žuvys»

Užbaigė: mokytojas

Troškina Nina

Michailovna

Kolomna

2017 m

Kalbos raidos pamokos santrauka vidurinė grupė"Akvariumo žuvys"

Tikslas: apibendrinti ir konkretizuoti vaikų žinias apie akvariumo žuvis ir jų buveines.

Užduotys:

Pataisymas:

    žodyno išplėtimas ir patikslinimas tema: „Akvariumo žuvys“;

    gamtos mokslų sampratų tobulinimas (žuvis, kūnas, galva, uodega, pelekai, žiaunos, žvynai ir kt.);

    nuoseklios kalbos ugdymas;

    klausos ir regos dėmesio, atminties, foneminės klausos ugdymas;

    bendrosios, smulkiosios ir artikuliacinės motorikos ugdymas;

Švietimas:

    būdvardžių sutapimas su daiktavardžiais;

    išsilavinimas giminingi būdvardžiai, daiktavardžių mažybinių priesagų vartojimas;

Švietimas:

    ugdyti meilės gamtai jausmą, rūpestingą požiūrį ir norą rūpintis žuvimi.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas:

Pedagogas:

Šis namas ne iš medžio,

Šis namas ne iš akmens,

Tai skaidrus, tai stiklas

Ant jo nėra numerio

O gyventojai ten ne paprasti

Ne paprasti, auksiniai.

Tie patys gyventojai yra žinomi plaukikai.(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Šiandien paruošiau jums staigmeną. Norite sužinoti, kas tai yra?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Tada atspėk kitą mįslę:

Atėjo pas mus iš pasakos,

Ten buvo karalienė.

Ši žuvis nėra lengva,

Ši žuvis...

Vaikai: Auksinis.

Pedagogas: Teisingai. Tai auksinė žuvelė. Ar jau girdėjote pasaką apie ją? Kas tai parašė?

Vaikai: A. S. Puškinas.

Pedagogas: Kur auksinė žuvelė gyveno pasakoje?

Vaikai: Jūroje – vandenynas.

Pedagogas: Teisingai. Kadangi atspėjote mano mįslę ir teisingai atsakėte į visus mano klausimus, pažiūrėkite, kokią staigmeną jums paruošiau.

2. Pagrindinė dalis:

Paveikslo „Auksinė žuvelė“ ekspertizė. Pokalbis.

Pedagogas: Kas tai yra?

Vaikai: Auksinė žuvelė.

Pedagogas: Kaip atspėjote?

Vaikai: Tai oranžinės ir auksinės spalvos, kaip pasakoje.

Pedagogas: Ką veikia auksinė žuvelė?

Vaikai: Ji plaukia.

Pedagogas: Ji plaukioja akvariume. Taip vadinasi jos namas, ši stiklinė dėžė. Ar auksinė žuvelė didelė ar maža? Palyginkite su sraigė, kuri sėdi ant lapo.

Vaikai: Ji didesnė už sraigę. Ji didelė.

Pedagogas: Ką dar galite pasakyti apie auksinę žuvelę? kokia ji tokia?

Vaikai: Ji labai graži, pasakiška.

Pedagogas: Teisingai. Atidžiai apžiūrėkite žuvį. Ji turi liemenį, galvą, ilga uodega, pelekai. Žuvis turi žiaunas ant galvos. Jie padeda žuvims kvėpuoti. Žuvis turi gražias auksines akis ir mažą burną. Žuvies kūnas padengtas žvynais. Kiekviena skalė atrodo kaip maža auksinė moneta, tokia pat apvali ir blizgi. Ką manote, kodėl žuvims reikia uodegos ir pelekų?

Vaikai: Plaukti.

Pedagogas: Žinoma! Žuvims reikia pelekų, kad jos galėtų plaukti. Paklausykite, kokie panašūs yra šie žodžiai: „plaukti“, „pelekai“.

Pedagogas: Ką valgo auksinė žuvelė?

Vaikai: Ji valgo maistą.

Pedagogas: Žmogus teisingai maitina jį sausu maistu, o dabar šiek tiek pailsėkime ir prisiminkime pratimą „Žuvis“.

Kūno kultūros pamoka „Žuvis“

Žuvis plaukia vandenyje(Sujunkite pirštus pakaitomis nuo

Žuvims smagu vaikščioti.rodyklė į mažąjį pirštą ir nugarą)

Žuvis, žuvis, piktadaris,(Grasinti rodomasis pirštas)

Mes norime tave sugauti.(Pasukite rankas pirmyn ir atgal)

Žuvis išlenkė nugarą(Pritūpęs, sukiojant kūną)

Paėmiau duonos trupinį.(Rodyti sugriebimo rankomis pratimus)

Žuvis mostelėjo uodega(Pritūpęs, sukiojant kūną)

Ji labai greitai nuplaukė.

Žaidimas su kamuoliu „Pavadink maloniai“.

Pedagogas: Vaikinai, stovėkite ratu. Žaiskime kamuolį. Aš messiu tau kamuolį ir vardinsiu žodžius, o tu pagausi kamuolį ir pavadinsi šį žodį meiliai.

-

žolė -

sraigė -

vanduo -

smėlis -

som -

apvalkalas -

lapas -

Žaidimas "Akvariumas".

Pedagogas: Atidžiai apžiūrėkite akvariumą, jame plaukioja pasakiškos žuvys. Raskite ir parodykite identiškas žuvis. Kokios spalvos jie?

(VaikaiAtlikite užduotį ir atsakykite į klausimus.)

Pedagogas: Dabar teisingai suskaičiuokite visas žuvis.

(Vaikaiatlikti užduotį.)

Pedagogas: Dabar parodykite žuvį, kuri plaukia į dešinę (kairėje). Kurie plūduriuoja akvariumo viršuje ir apačioje, pačiame apačioje?

(Vaikaiatsakyti į klausimus.)

Žaidimas „Ketvirtasis ratas“.

Mokytojas ant molberto padeda objektų paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti jūros gyventojai ir akvariumo žuvys: delfinas, aštuonkojis, jūrų arkliukas ir auksinė žuvelė. Prašo vaikų įvardyti papildoma nuotrauka ir paaiškinkite, kodėl jis perteklinis, o tada pasiūlykite jo vietoje rasti tinkamą paveikslėlį.

Artikuliacinė gimnastika.

Vaikai sėdi prieš veidrodį, mokytojas žiūri teisingas nusileidimas vaikai.

Pedagogas: Parodykite, kaip auksinė žuvelė atvėrė burną. Neskubėkite, nestresuokite. Pratimą atlikite ramiai (5-6 kartus).

Iškirpti paveikslėliai „Akvariumo žuvytės“.

Mokytojas įteikia vaikams paveikslėlius ir paprašo pažiūrėti bei pavadinti ant jų pavaizduotas žuvis. Vaikai vadina žuvį.

Pedagogas: Dabar „išardykite“ nuotraukas, sumaišykite jas ir vėl sudėkite nuotraukas.

(Vaikai atlieka užduotį.)

3. Paskutinė dalis:

Pedagogas: Su kuo šiandien susitikai?

Vaikai: Su auksine žuvele.

Pedagogas: kokia ji tokia?

Vaikai: Gražus, auksinis, judrus, mažas.

Pedagogas: Kur ji gyvena?

Vaikai: Akvariume.

Pedagogas: ka ji veikia?

Vaikai : Ji plaukioja akvariume ir mus džiugina.

Pedagogas: Kuo aš galiu ją maitinti?

Vaikai: Sausas maistas.

Pedagogas: Labai gerai dirbote klasėje, buvote dėmesingi ir bandėte kalbėti taisyklingai. Gerai padaryta.

Pamokos savianalizė kalbos raida vidurinėje grupėje „Akvariumo žuvys“

Ši pamoka vyko su vidurinės mokyklos vaikais ikimokyklinio amžiaus 4-5 metai 15 žmonių.

Pamoka vyko pagal užrašus. Santrauka sudaryta savarankiškai, vadovaujantis pagrindinio bendrojo ugdymo programos tikslais, atitinkančiais nurodytą vaikų amžių. Kiekvienai užduočiai įgyvendinti buvo įdomiai ir linksmai parinktos technikos.
Kiekvieną pamokos akimirką buvo vaizdinės priemonės, kurios skatino ir suaktyvino vaikus mąstyti. Vadovai yra pakankamo dydžio ir estetiško dizaino. Jų išdėstymas ir naudojimas buvo racionalus, apgalvotas mokymosi erdvėje ir pamokoje.
Pamoka susideda iš trijų tarpusavyje susijusių dalių: organizacinės, pagrindinės ir baigiamosios.

Pirmoji dalis buvo skirta vaikų motyvavimui. Šiame etape norėjau sužadinti vaikų susidomėjimą tolesnė veikla. Naudota meninis žodis.

Antroji dalis buvo pagrįsta naudojimumetodų grupės: žaidimai ( didaktiniai žaidimai, kūno kultūra, žodinis (paaiškinimas, klausimai, meninė kalba, vizualinis (rodymas, darbas su demonstracinė medžiaga, praktiška (nepriklausomasužsiėmimai su kortomis, didaktiniai žaidimai, pratimai).

3 dalis yra paskutinė. Rezultatai buvo apibendrinti klausimų ir vaikų atsakymų į klausimus pagalba.

Pamoka truko 20 minučių. Trukmė ir struktūra buvo nuoseklūs;

Pamokos struktūra sudaryta taip, kad visos jos dalys būtų tarpusavyje susijusios ir atitiktų temą. Užsiėmimų įvairovė suteikė ugdymo procesui stabilumo. Kad pasiekčiau rezultatą, pasikliaudavau amžiumi ir psichologines savybesšio amžiaus. Mokymo, ugdymo ir auklėjimo uždaviniai buvo sprendžiami vieningai. Pagrindiniai etapai aiškiai perėjo iš vieno į kitą. Visi pamokos aspektai logiški ir nuoseklūs, pajungti vienai temai. Akimirkos iš edukacines sritis„Pažinimas“ - įtvirtino gebėjimą apibūdinti akvariumo žuvis būdingi bruožai, pagal schemą; išugdė gebėjimą skirti ir įvardyti spalvas. „Bendravimas“ - vaikai dalyvavo bendrame pokalbyje, klausėsi netrukdydami bendraamžių; suaktyvintas vaikų žodynas per žodžiai – vardas akvariumo žuvytės, praktikavo sutartinius daiktavardžius ir būdvardžius. „Socializacija“ - savarankiškai išreikšti geranoriškumą ir empatiją. “ Kūno kultūra- lavino motorinę vaizduotę ir judesių koordinaciją. Pamokoje naudojamos technikos buvo žaidybinio pobūdžio ir buvo paremtos žaismingomis mokymosi situacijomis.
Vaikų žinių formavimąsi visos veiklos metu palengvino logiškas medžiagos pateikimas, prieinamumas, kūryba žaidimo situacija. Perėjimas nuo vienos užduoties prie kitos leido kiekvieną vaiką įtraukti į aktyvų procesą. Norint pereiti prie kitos užduoties, tai suteikė žaidimo motyvacijos. Remdamasi vaikų žiniomis, ji uždavė probleminius klausimus. Visiems vaikams buvo suteikta galimybė išreikšti save.

Renginio metu vyravo draugiška atmosfera, vaikai domėjosi, nuovargio nepastebėta. Edukacinė veikla prisidėjo prie žaidimų motyvacijos didinimo mokytis ir pažinimo procesui. Vaikų aktyvumo lygis buvo pakankamas, visi vaikai buvo įtraukti į veiklą, susidomėjimas buvo stebimas visos pamokos metu.

Tikiu, kad įgyvendinus visas pavestas užduotis man pavyko pasiekti norimą rezultatą.