Mano mažasis kačiukas gyvena su manimi. Žaidimo edukacinė situacija „Kitsonka – Murysonka“ grožinės literatūros pamokos planas (jaunesnė grupė) tema

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga

jungtinis darželis Nr.11 „Teremok“ Psebay kaime

savivaldybės formavimas Mostovskio rajonas

Kontūras

Žaidimo edukacinė situacija 1 jaunesniųjų grupėje

"Kitsonka - murysonka".

Sukurta: N.G. Golikova, mokytoja.

P. Psebay, 2015 m

Tikslas : vaikų supažindinimas su žodine tautodaile per folklorą.

Programinės įrangos užduotys:

Švietimas:

1. Padėkite vaikams suprasti lopšelio eilėraščio turinį, paskatinkite juos dar kartą klausytis lopšelio eilėraščio.

2. Išmokite kartu su mokytoju pasakyti darželį. Išmokykite vaikus atsakyti į mokytojo klausimus, paskatinkite juos spontaniškai įsiminti liaudies dainas.

3. Įskiepykite veiduose gebėjimą vaidinti siužetus eilėraščius.

4. Prisidėti prie intonacinės kalbos išraiškingumo ugdymo.

Švietimas:

1. Ugdykite protinę veiklą, intelektą ir stebėjimą.

2. Vaikų kalboje suaktyvinkite žodžius „storas“, „pūkuotas“ (vilna).

3. Ugdykite vaikų regimąją ir klausomąją atmintį.

4. Plėtoti monologinę kalbą.

Švietimas:

1. Sužadinkite vaikams džiaugsmą klausytis pažįstamų eilėraščių ir norą aktyviai užbaigti žodžius ir frazes.

2. Ugdykite gebėjimą klausytis vienas kito

3. Ugdykite meilę liaudies dainoms ir eilėraščiams.

Preliminarus darbas:

1. Vaikiško eilėraščio „Kitsonka Murysonka...“ skaitymas

2. Katės (katės) stebėjimas.

3. Iliustracijų nagrinėjimas.

4. Vaikiškų eilėraščių ir mįslių mokymasis.

Metodinės technikos:

1. Žaidimo motyvacija „Įnešti stebuklingą malūną“.

2. Meninis žodis: magiškų žodžių sakymas, mįslių uždavimas.

3. Žaidimo momentas (Kisonkos Murysonkos parapija).

4. Žiūrėti į katę, ištarti ir sutvirtinti žodžius „minkštas“, „pūkuotas“ (kailis).

5. Vaikiško eilėraščio „Kitsonka-murysonka“ skaitymas.

6. Pokalbis apie tai, ką skaitote.

7. Vaikiško eilėraščio stiprinimas įsimenant žodžius ir demonstruojant judesius.

Žaidimo eiga.

Vaikai stovi aplink stalą, ant kurio yra „stebuklingas malūnas“. Auklėtojas : Vaikinai, šiandien mūsų svečias yra „stebuklingasis malūnas“. - Šis „stebuklingas malūnas“ gali sumalti miltus.

Kad ji pradėtų šlifuoti, reikia pasakyti: stebuklingi žodžiai:

Auklėtojas : Vienas du trys keturi Penki.

Galite atidaryti duris!"

„Stebuklingas malūnas“ neatsidaro!

Vaikinai, aš žinau mįslę. Jei spėsime teisingai, malūnas atsidarys.

„Minkštos letenėlės. Ir yra įbrėžimų ant letenų. Vaikai:

Katė Katė.

Auklėtojas : Taip, vaikai, katė atėjo pas mus.

(Vaikai žiūri į katę malūne).

Auklėtojas : Vilna minkšta, puri.

Kailinukas labai geras.

Nuostabaus grožio ūsai.

Ryškios akys, balti dantys.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Pedagogas: pažiūrėsim su kuo katė pas mus atėjo.

Taip, tai pūlingas!

Ir aš žinau vaikišką eilėraštį „Kitsonka-murysonka“.

Vaikiško eilėraščio skaitymas.

Pokalbis apie skaitymą:

Auklėtojas : Vaikinai, kaip vadinasi darželio eilėraštis?

Vaikai: "Kitsonka-Murysonka". (Individualūs ir choriniai vaikų atsakymai). Auklėtojas : Vaikinai, kodėl manote, kad jos vardas Murysonka?

Kur buvo Kisonka-Murysonka?

Vaikai: „Prie malūno“ (2 vaikai).

Pedagogas: Ką veikė Kisonka-Murysonka?

Vaikai: „Aš malau miltus“

Pedagogas: Su kokiais miltais kepei?

Vaikai: „Meduolis“

Auklėtojas : Su kuo valgėte meduolius?

Vaikai: „Vieni“.

Auklėtojas : nevalgyk vienas, nevalgyk vienas. Mane gydyti!

Choralinis žodžių tarimas„Nevalgyk vienas, nevalgyk vienas. Mane gydyti!"

Pedagogas: gydyti Antoną, Seryozha, Nastya. Gydykite visus!

Pakartotinis vaikiško eilėraščio skaitymas.

Vaikai stovi ratu.

Vaikiškas eilėraštis vėl grojamas žodžiais, rodant judesius kada aktyvus dalyvavimas vaikai.Kisonka-Murysonka vardu (mokytoja) giria vaikus, tada vaišina juos sausainiais.


"aš patvirtinu"

________________

Vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigos vyr. Darželis

kombinuotas tipas Nr. 186 „Voverė“

Savina S.S.

Abstraktus

GCD kalbai vystyti

darželyje "Darželis"

kombinuotas tipas Nr. 186 „Voverė“

naudojant folkloro kūrinius

ankstyvojo amžiaus grupėje

tema: „Kittenka Murysenka“

Pedagogas: Petrova Irina Leonidovna

2016 m

Tikslas: toliau supažindinti vaikus su folkloro kūriniais.

Užduotys: Formuokite pažintinę veiklą supažindindamivaikai į tautinę kultūrą . Ugdykite meilę Gimtoji kalba, praturtinant kalbą žodžiais ir darželių eilėmis. Skatinkite, prisiminkite ir atkurkite vaikiško eilėraščio tekstą.
Ugdykite malonius jausmus gyvūnams, norą jais rūpintis.

Preliminarus darbas:žiūrėti iliustracijas, žaislus su vaikais, kalbėti, mokytis darželių apie katę.

Metodai: staigmena, mįslių uždavimas, klausimų ir atsakymų uždavimas, rodymas, apžiūrėjimas, žaidimo veiksmai, aiškinimai, eilėraščių skaitymas, skatinimas.

Medžiaga: minkšti katės ir katės žaislai, katės kepurė, tiltelis.

Progresas:

Už durų į grupę girdisi braškėjimas. Mokytojas skatina vaikus klausytis. Kasimas kartojamas, mokytojas užduoda vaikams mįslę:

Ji pūkuota, ūsuota, geria pieną, dainuoja dainas. Kas čia?
- Teisingai, tai katė.

Atidarę duris vaikai pamato katę.
- Žiūrėkit, vaikinai, pas mus atėjo katė, ateikite pas mus!

Vos-l: Vaikinai geriau pažinkime katę. Pasvarstykime.

Pažvelkite į katę ir pasakykite:
– Kokį kailį ji turi? (vaikų atsakymai yra choriniai ir individualūs)

Minkštas, purus, gražus!
- Ką turi katė? (jei jums sunku atsakyti, mokytojas paragina)
- Letenos, uodega, ausys, akys, nosis.

Ką katė turi ant letenų?
- Įbrėžimai - medetkos

Vaikinai, ar mūsų katė švari ar nešvari?
- Atsakymas: švarus.

Vos-l priduria: Katė mėgsta praustis letenėlėmis, liežuviu nuolat valo kailį, jį laižo.

Kur gyvena katė?
Atsakymas: žmonių namuose. Mėgsta valgyti pieną ir žuvį.

Vos-l: Puiku vaikinai!
Ir kadangi žmonės šeria katę, ja rūpinasi, katė padeda žmonėms gaudyti peles namuose.

Fiziniai pratimai: (vaikai pakyla nuo kėdžių)
Kaip mūsų katė - (glostykite rankas)
Kailinukas labai geras
Kaip katės ūsai - ( rodomieji pirštai parodyti ūsus)
Nuostabiai gražu.
Drąsios akys – (rodykite akis)
Balti dantys – (rodomi dantys)

Vos-l: Puiku vaikinai! Atsisėskite!

Katinui labai patiko tavo pasakytas eilėraštis.
Ačiū!

Vaikinai, mūsų katė mėgsta vaikščioti, o dabar, žiūrėk, ji išėjo taku pasivaikščioti ir užšoko ant tilto.

Vossas skaito naują eilėraštį vaikams:
- Mažas kačiukas - maža pelytė,

Kur buvai?

Prie malūno.

Kitty - Murysenka,

Ką tu ten veikei?

Susmulkinau miltus.

Kitty - Murysenka,

Su kokiais miltais kepei?

Imbieriniai sausainiai.

Kitty - Murysenka,

Su kuo valgėte meduolius?

Vienas.

Nevalgyk vienas! Nevalgyk vienas!

Vos-l: Vaikinai, kur buvo kačiukas? Ką ji veikė malūne? Su kokiais miltais kepei? Su kuo katytė valgė meduolius? Kodėl negalima valgyti vieni imbierinių sausainių? Kaip tu manai?

Vaikų atsakymai. (Negerai būti gobšiems, reikia dalintis).

Vaikų darželinių eilėraščių chorinis skaitymas:

Katė ėjo taku,

Nusipirkau Borenkai batus.

Katė nuėjo į turgų,
Katė nusipirko pyragą

Katė išėjo į gatvę

Katė nusipirko bandelę.
Ar turėčiau valgyti pačiam?
Arba nugriauti Borenka?
Įkandsiu pati.
Taip, aš taip pat nugriausiu Borenka!

Vos-l:

Pažiūrėk į pinigus
Katė nuėjo pyragų
Bet vienas jų nevalgė

Gydė visus vaikus!
Valgyk, prašau!

Vos-l: Ačiū katytei!

O mūsų vaikinai nori tau ir mūsų Murkai parodyti, kaip jie gali žaisti ir vaikščioti kaip katė, tu atsiguli, pailsėk ir žiūrėk į mūsų vaikinus.
Žaidžiamas lauko žaidimas „Vaska pilkasis vaikšto“ (skambant muzikai).

Pakvieskite vaikus dovanoti katę ir katę. Pavaišinkite juos žuvimi (ant popieriaus lapo žvake nupiešiamas žuvies siluetas, vaikai piešia visą lapą ir pamato užburtą žuvį, padovanoja katinui).


Orlova Elena
Integruotos pamokos „Kitsonka-murysonka“ santrauka

Švietimas:

Įskiepykite gebėjimą vaidinti siužetus eilėraščius asmeniškai.

Prisidėti prie intonacinės kalbos išraiškingumo ugdymo.

Holistinio supančio pasaulio suvokimo formavimas.

Norėdami įtvirtinti žinias apie galimybę iš gabalo nuimti mažus plastilino gabalėlius ir iš jų sukti rutuliukus, naudokite metodus: minkymą, lyginimą.

Ugdykite pomėgį dirbti su plastilinu.

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas.

Švietimas:

Ugdykite protinę veiklą, intelektą, stebėjimą.

Vaikų kalboje suaktyvinkite žodžius „storas“, „pūkuotas“ (vilna).

Ugdykite vaikų regimąją ir klausomąją atmintį.

Lavinti vaikų vaizduotę ir kūrybinius gebėjimus;

Sukurkite monologinę kalbą.

Švietimas:

Sukurti emocinę, džiugią vaikų nuotaiką;

Sužadinkite vaikams džiaugsmą klausytis pažįstamų eilėraščių ir norą aktyviai užbaigti žodžius ir frazes.

Ugdykite gebėjimą klausytis vienas kito.

Ugdykite meilę liaudies dainoms ir eilėraščiams.

Vaiko supažindinimas su menu, estetinio skonio ugdymas.

Įranga: eilėraštis „Kačiukas“, „stebuklinga skrynia“, kačiuko žaislas, plastilinas, lentos, servetėlės, vanduo, dantų krapštukai.

Metodinės technikos:

1. Žaidimo motyvacija „Įnešk stebuklingą skrynią“.

2. Probleminės situacijos pareiškimas (kaip atidaryti skrynią)

3. Meninis žodis: magiškų žodžių tarimas, mįslių uždavimas.

4. Žaidimo momentas (mažojo kačiuko atėjimas).

5. Pūlės apžiūra, žodžių „minkštas“, „pūkuotas“ (kailis) tarimas ir sutvirtinimas.

6. Vaikiško eilėraščio „Kitsonka“ dramatizavimas.

Pamokos eiga:

Sveikinimai: ryto emocinė nuotaika klasei.

Delnas yra saulė,

O pirštai yra spinduliai

Paukščių namelis dainuoja apie saulę,

Rokai rėkia apie jį.

Pabusk, spinduliai,

Laikykite savo mažas rankas šiltas.

Saulė pabudo

Palietė kaktą

Spinduliai vedė

Ir glostė.

Saulė pabudo

Palietė skruostus

Saulė šildė mano veidą

Darosi šilčiau, darosi šilčiau

Mūsų rankos ištiesė

Mūsų lūpos šypsojosi!

Vaikai stovi aplink stalą, ant kurio yra „stebuklinga skrynia“.

Vaikinai, šiandien mus aplanko „stebuklinga skrynia“.

Ši „stebuklinga skrynia“ gali atsidaryti ir užsidaryti.

Kaip mes jį atidarome? (vaikų atsakymai)

Magiški žodžiai turi būti pasakyti teisingai:

„Krūtinė, krūtinė,

paauksuota statinė,

raižytas dangtelis,

varinis vožtuvas!

Vienas du trys keturi Penki.

Galite atidaryti dangtį!

„Stebuklingoji skrynia“ neatsidaro!

Vaikinai, aš žinau mįslę. Jei atspėsime teisingai, krūtinė atsidarys.

„Minkštos letenėlės. Ir letenose yra įbrėžimų"

Taip, vaikai, pas mus atėjo pūlingas.

Vaikai žiūri į katę iš „stebuklingos skrynios“.

(Kailis minkštas ir purus.

Kailinukas labai geras.

Nuostabaus grožio ūsai.

Ryškios akys, balti dantys.)

Paklauskime, kur ji buvo!

Vaikiško eilėraščio „Kitsonka“ dramatizavimas

- Mažas kačiukas,

Kur tu buvai?

Prie malūno.

Mažas kačiukas,

Ką tu ten veikei?

Susmulkinau miltus.

Mažas kačiukas,

Su kokiais miltais kepei?

Imbieriniai sausainiai.

Mažas kačiukas,

Su kuo valgėte meduolius?

Nevalgyk vienas! Nevalgyk vienas!

Mažoji Kitty: - Atleisk, aš pati viską suvalgiau, o tau ir savo draugams nieko nepalikau.

O, vaikai, ar tikrai galima būti gobšiems? (vaikų atsakymai)

Kaip galime padėti mažajam kačiukui tobulėti? (vaikų atsakymai)

Tai va, imbierinių sausainių gaminkime, kad užtektų visiems.

Imbierinių sausainių modeliavimas (raštų taikymas dantų krapštukais).

Pirštų gimnastika prieš lipdant:

„Mes pasidalinome apelsinu“.

Mes pasidalinome apelsinu

Mūsų daug, bet jis vienas.

Šis gabalas skirtas ežiukui,

Šis gabalas skirtas greitiesiems,

Ši riekelė skirta ančiukams

Šis gabalas skirtas kačiukams,

Šis gabalas skirtas bebrui,

O vilkui – žievelė.

Jis ant mūsų pyksta – bėda!

Bėk į visas puses.

Na katytė pasitaisė ir suprato, kad nėra gerai būti godžiui ir

ji kepė daugiau meduolių, ir mes jai padėjome. Dabar to užtenka ne tik mums, bet ir jos kačiukams.

Mažasis kačiukas, mes žinome dainą apie tave.

Atlikite dainą „Pussy“.

Mažoji Kitty: Ačiū, vaikai, man patiko daina ir aš noriu žaisti su jumis.

Žaidimas „Paukščiai“.

Mažoji Kitty: Ačiū, vaikai, kad padėjote man kepti meduolius ir žaidėte su manimi, bet man laikas grįžti prie savo kačiukų. Viso gero!

Publikacijos šia tema:

Laisvalaikis 1-oje jaunių grupėje „Kisonka-MuRysonka“Šventės tikslas: Suaktyvinti vaikų kalbą. Stiprinti savo žinias apie augintinius. Supažindinkite vaikus su linksma, džiugia nuotaika.

Tikslas: supažindinti vaikus su atstovais vandens gyventojų: sraigės, žuvys, parodykite jų ypatybes, savybes, elgesį ir prisitaikymą.

Savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Vaiko raidos centras-darželis Nr.7“ Pamokos užrašai „Rusiška lizdinė lėlė“.

Tema: „Snieguolės“ Tikslas: Išmokyti vaikus pajusti grožį ir žingsnis po žingsnio piešti emocinį pakilimą, klausantis klasikinės muzikos.

Integruotos pamokos „Trys paršiukai“ santrauka Tikslai: Supažindinti vaikus su tokiomis emocijomis kaip pyktis, džiaugsmas. Skatinti vaikus...

Programinės įrangos užduotys:

Švietimas:

1. Padėkite vaikams suprasti lopšelio eilėraščio turinį, paskatinkite juos dar kartą klausytis lopšelio eilėraščio.

2. Išmokite kartu su mokytoju pasakyti darželį. Išmokykite vaikus atsakyti į mokytojo klausimus, paskatinkite juos spontaniškai įsiminti liaudies dainas.

3. Įskiepykite veiduose gebėjimą vaidinti siužetus eilėraščius.

4. Prisidėti prie intonacinės kalbos išraiškingumo ugdymo.

Vystantis:

1. Ugdykite protinę veiklą, intelektą ir stebėjimą.

2. Vaikų kalboje suaktyvinkite žodžius „storas“, „pūkuotas“ (vilna).

3. Ugdykite vaikų regimąją ir klausomąją atmintį.

4. Plėtoti monologinę kalbą.

Švietimo:

1. Sužadinkite vaikams džiaugsmą klausytis pažįstamų eilėraščių ir norą aktyviai užbaigti žodžius ir frazes.

2. Ugdykite gebėjimą klausytis vienas kito

3. Ugdykite meilę liaudies dainoms ir eilėraščiams.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

MDOU "Sujungtas darželis Nr. 51"

Pamokų užrašai

apie grožinės literatūros skaitymą

Tema: eilėraščio „Mažas kačiukas“ skaitymas

Antra jaunesnioji grupė

Atlikta:

Pedagogas V. M. Korolevas

Arzamas, 2012 m

Programinės įrangos užduotys:

Švietimas:

  1. Padėkite vaikams suprasti lopšelio eilėraščio turinį, paskatinkite juos dar kartą klausytis lopšelio eilėraščio.
  2. Išmokite pasakyti darželį kartu su mokytoju. Išmokykite vaikus atsakyti į mokytojo klausimus, paskatinkite juos spontaniškai įsiminti liaudies dainas.
  3. Įskiepykite gebėjimą vaidinti siužetus eilėraščius asmeniškai.
  4. Prisidėti prie intonacinės kalbos išraiškingumo ugdymo.

Švietimas:

  1. Ugdykite protinę veiklą, intelektą, stebėjimą.
  2. Vaikų kalboje suaktyvinkite žodžius „storas“, „pūkuotas“ (vilna).
  3. Ugdykite vaikų regimąją ir klausomąją atmintį.
  4. Sukurkite monologinę kalbą.

Švietimas:

  1. Sužadinkite vaikams džiaugsmą klausytis pažįstamų eilėraščių ir norą aktyviai užbaigti žodžius ir frazes.
  2. Ugdykite gebėjimą klausytis vienas kito
  3. Ugdykite meilę liaudies dainoms ir eilėraščiams.

Medžiaga : žaislinė katė, katė, krūtinė.

Preliminarus darbas:

  1. Skaityti eilėraštį „Kaip mūsų katė...“
  2. Katės stebėjimas.
  3. Žiūrint į iliustracijas.
  4. Mokymasis eilėraščių ir mįslių.

Metodinės technikos:

  1. Žaidimo motyvacija „Įnešk stebuklingą skrynią“.
  2. Meninis žodis: magiškų žodžių tarimas, mįslių uždavimas.
  3. Žaidimo akimirka (Kitty atvykimas).
  4. Žvelgiant į katę, ištariame ir sutvirtiname žodžius „minkštas“, „pūkuotas“ (kailis).
  5. Atmintinai kartoti vaikišką eilėraštį „Kaip mūsų katė“.
  6. Skaityti eilėraštį „Mažas kačiukas“.
  7. Pokalbis apie skaitymą.
  8. Vaikiškų eilėraščių sutvirtinimas įsimenant žodžius ir demonstruojant judesius.
  9. Pamokos analizė.

Pamokos eiga.

Vaikai stovi aplink stalą, ant kurio yra „stebuklinga skrynia“.

Vaikinai, šiandien mus aplanko „stebuklinga skrynia“.

Ši „stebuklinga skrynia“ gali atsidaryti ir užsidaryti.

Kad skrynia atsidarytų, reikia pasakyti magiškus žodžius:

„Krūtinė, krūtinė,

paauksuota statinė,

raižytas dangtelis,

varinis vožtuvas!

Vienas du trys keturi Penki.

Galite atidaryti dangtį!

„Stebuklingoji skrynia“ neatsidaro!

Vaikinai, aš žinau mįslę. Jei atspėsime teisingai, krūtinė atsidarys.

„Minkštos letenėlės. Ir yra įbrėžimų ant letenų. Vaikai:

Katė Katė.

Taip, vaikai, katė atėjo pas mus.

Vaikai žiūri į katę magiškai

krūtinė.

(Kailis minkštas ir purus.

Kailinukas labai geras.

Nuostabaus grožio ūsai.

Ryškios akys, balti dantys.)

Vaikinai, kas žino vaikišką eilėraštį „Kaip mūsų katė...“?

Vaikai skaito eilėraštį (2-3 vaikai).

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Pažiūrėkime, su kuo katė pas mus atėjo.

Taip, tai pūlingas!

Ir aš žinau vaikišką eilėraštį „Kitsonka-Muryseika“.

Vaikiško eilėraščio skaitymas.

Pokalbis apie skaitymą:

Vaikinai, kaip vadinasi vaikiškas eilėraštis?

Vaikai: „Kitsonka-Murysenka“. (individualūs ir choriniai vaikų atsakymai).

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, jos vardas Murysenka?

Kur buvo Kisonka-Murysenka?

Vaikai: „Prie malūno“ (2 vaikai).

Ką veikė Kisonka-Murysenka?

Vaikai: „Aš malau miltus“.

Su kokiais miltais kepei?

Vaikai: „Proyanichki“.

Su kuo valgėte meduolius?

Vaikai: „Vieni“.

Nevalgyk vienas, nevalgyk vienas. Mane gydyti!

Choralinis žodžių „Nevalgyk vienas, nevalgyk vienas. Mane gydyti!"

Gydykite Nikitą, Seryozha, Sofiją. Gydyk visus!

Pakartotinis vaikiško eilėraščio skaitymas.

Vaikai stovi ratu.

Vaikų eilėraštis vėl žaidžiamas žodžiais, rodant judesius, aktyviai dalyvaujant vaikams. Kisonkos-Murysenkos vardu jis giria vaikus, tada vaišina juos sausainiais.


Natalija Sirota

Pamokos santrauka „Kitsonka Murysonka“ (jaunesnis amžius)

Žaidimas – veikla:

"Kitsonka Murysonka"

Programos turinys: ir toliau supažindinkite vaikus su mažaisiais

tautosakos formos – darželinis eilėraštis.

Išmokite atidžiai klausytis teksto. Mes ir toliau tobuliname savo įgūdžius

išgirsti ir suprasti užduodamus klausimus bei į juos atsakyti. Pakviesk vaikus

džiaugsmas klausantis vaikiškų eilėraščių. Išmokite aiškiai, ištarkite

ištarti žodžiai. Mes ir toliau plėtojame žodinį bendravimą su

suaugusiems ir vaikams žaidimo metu. Lavinti smulkiąją rankų motoriką

rankas Suintensyvinkite judesius

Medžiagos ir įranga: Vaikiško eilėraščio iliustracijos, krepšelis su kamuoliukais

siūlas /geltonas, raudonas/, krepšelis su pyragėliais vaikams gydyti, žaislas

Pamokos eiga:

Vaikai eina į grupės kambarį. Yra miau.

Pedagogas: – Kas tas miaukimas?

Atkreipiu vaikų dėmesį į darželio eilėraščio iliustraciją.

Pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

Vaikams skaičiau eilėraštį:

Kitty Murysonka, kur tu buvai?

Prie malūno.

Mažoji Murysonka, ką ji ten veikė?

Susmulkinau miltus.

Kitty Murysonka, ką gaminai iš miltų?

Kepiau meduolius.

Kitty Murysonka, su kuo valgėte meduolius?

Nevalgyk vienas, nevalgyk vienas!

Kviečiu vaikus pažiūrėti paveikslėlį ir atsakyti į klausimus.

Kas čia? /katė, katytė-Murysonka/

Kur buvo Kisonka Murysonka? /prie malūno/

Ką tu padarei? /malti miltai, kepti meduoliai/

Kur yra imbieriniai sausainiai? /ate/

Dar kartą skaitau eilėraštį ir kviečiu vaikus „pasivaikščioti“

Fiz – minutė: kaip ir mūsų vaikinai, jų kojos linksmai beldžiasi.

Atkreipiu vaikų dėmesį į raudoną siūlų rutulį ilgu siūlu.

Pedagogas: - Kas tai yra? /kamuolys/ Kokia spalva?

Siūlau susukti į kamuoliuką, kad kojos nesusipainiotų.

Pirštų žaidimas „Pussy with a string“

Pūlė purtė siūlą / Kamuoliuko vyniojimo judesių imitacija /

Ir aš pardaviau kamuolį

Kokia kaina? trys rubliai

Pirkite iš manęs.

Siūlų kamuoliuko galas veda mus į krepšį, iš kurio ateina

Miau. Žiūriu į krepšį.

Kas čia? /katė, katė/

Siūlau žaislą paglostyti.

Kokia katė? /minkštas, purus/

Kaip katė dainuoja dainas? /Miau miau/

Katė kviečia vaikus žaisti. Mokytojas išima krepšį kamuoliukų.

Kiek kamuoliukų katė turi krepšyje? /daug/

Kokios spalvos yra kamuoliukai? /raudona, geltona/

Katė mėtys kamuoliukus, o tu pasivysi ir įmesi į krepšį.

Žaidimas žaidžiamas 3-4 kartus. Pakeliui patikslinu glomerulų spalvą.

Puiku, vaikinai, katei patiko žaisti su jumis. Visi raizginiai

O dabar kačiukas jums paruošė skanėstą.

Kitty Murysonka - nuėjau į malūną, maldavo miltus ir

kepti imbieriniai sausainiai. O aš jus vaikinai pavaišinsiu gardžiais imbieriniais sausainiais.