Mokymai prieš išlaikant OGE ir vieningą valstybinį egzaminą. Kada pradėti ruoštis valstybiniam egzaminui

Treniruotės.

Psichologinis pasirengimas vieningam valstybiniam egzaminui

Sukūrė:

Ryabova L.A.

ugdymo psichologė

MKOU "Vidurinė mokykla Nr. 1" Bredy k

Bredy kaimas, 2016 m

Mokymų tikslas: egzaminų streso prevencija.

Treniruočių tikslai:

Supažindinti absolventus su atsipalaidavimo ir emocinės bei fizinės įtampos mažinimo metodais;

Mokyti studentus valios mobilizacijos metodų ir būdų, kaip palaikyti darbinę gerovę ruošiantis egzaminams.

Darbo formos: grupinės diskusijos, mini paskaitos, pratybos, informacija.

Laukiami rezultatai:

    įvaldyti psichologinius egzamino išlaikymo pagrindus;

    ugdyti teigiamą požiūrį į egzamino procesą;

    didėja atsparumas stresui;

    savikontrolės įgūdžių ugdymas remiantis vidiniais ištekliais.

Pamokos eiga

Organizacinis taškas:

Mokytoja – psichologė . Sveiki vaikinai. Mano vardas Ryabova Larisa Aleksandrovna, aš esu mokytoja ir psichologė. Netrukus laikysite egzaminus, tai būtinas ir svarbus žingsnis jūsų gyvenime. Ar jaučiate nerimą ir baimę prieš laikydami vieningą valstybinį egzaminą?

Norėdami to išvengti, turite išmokti mobilizacijos ir susikaupimo metodų. Todėl šiandien vesime mokymus. Psichologinis pasirengimas vieningam valstybiniam egzaminui.

Pamokos metu jūs ir aš įgysime tam tikrų įgūdžių, kurie pravers ruošiantis ir išlaikant egzaminus. Bet prieš pereinant prie mūsų pokalbio, siūlau šiek tiek pažaisti.

Apšilimas:

    Pratimas „Kūrybinė vizualizacija“.

Instrukcijos:

Pabandykite įsivaizduoti (įsivaizduoti) būsimo egzamino išlaikymo procesą. Nusivaizduokite, kaip įeinate į klasę, kurioje vyksta egzaminas, kaip atsisėdate į savo vietą, kaip paimate popieriaus lapus ir ramiai pradedate dirbti, nesunkiai susidorodami su visomis užduotimis. Įsivaizduokite, kad iš krūvosegzamino klausimus, gausite tinkamiausią ir užtikrintai bei teisingai atsakysite į visus klausimus. Tarsi ekrane matai ir girdi ne tik save, bet ir mokytojus, visa savo išvaizda jie rodo, kad yra patenkintitavo atsakymas. Įsivaizduokite, kad egzamino pabaigoje gausite aukštą balą. Tavo siela lengva ir džiaugsminga. Kaip jautėtės atlikdami šį pratimą? „Repetuodami“ šiuos veiksmus dalyviai pasiruoš sėkmei.

Pagrindinė dalis:

    Pratimas „Asociacijos“

Mokytojas yra psichologas.Asociacijos yra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą išgirdus žodį ar pamačius daiktą. Stenkitės ilgai negalvoti, pasakykite tai, kas pirmiausia ateina į galvą. Taigi, su kuoAr kiekvienam iš jūsų asocijuojasi žodis „egzaminas“? Kaip daugelis iš jūsų pastebėjo, egzaminai kelia įtampą. Kaip išmokti susivaldyti sunkiose gyvenimo situacijose? Norėdami tai padaryti, aš jums pasakysiu, kokie yra nervinio ir psichinio streso mažinimo būdai.

    Mini paskaita „Neuropsichinio streso malšinimo būdai“

Neigiamos emocijos trukdo mums kibti į darbą ir kaupti mintis. Kaip galite sau padėti tokioje situacijoje, kai jau išgyvenate šias emocijas?

    Galite numalšinti savo emocijas kalbėdami su žmonėmis, kurie supras ir užjaus.

    Jei esate vienas, galite pamušti pagalvę ar išspausti drėgną rankšluostį – tai padės atsipalaiduoti, nes dažniausiai esant neigiamoms emocijoms didžioji dalis energijos kaupiasi pečių, žastų ir pirštų raumenyse.

    Skleiskite bet kokius spontaniškus garsus - įtampa gali būti „užrakinta“ gerklėje.

    Įtempkite suglamžydami laikraščio lapą, padarykite šį gumulėlį kuo mažesnį ir išmeskite. Kitą laikraštį suplėšykite į mažus gabalėlius, tada išmeskite. Iš kito laikraščio formuokite savo nuotaiką. Dažykite ant laikraščio užtepimo (piešimas dėmėmis, piešimas pirštu guašu).

    Šokite pagal muziką, garsiai dainuokite mėgstamą dainą.

    Pasivaikščiokite ramioje vietoje gamtoje.

Diskusija: kokius kitus metodus galima naudoti?

4. Atsipalaidavimas

Tikslas:

    supažindinti su atsipalaidavimo samprata;

    mokyti, kaip susidoroti su nerimu naudojant kvėpavimą;

    išmokyti susidoroti su nerimu naudojant raumenų atpalaidavimo metodus.

Nerimas dažniausiai siejamas su raumenų įtampa ir kvėpavimo sutrikimais. Kartais, norint pasiekti ramybę, užtenka atsipalaiduoti. Toks kovos su nerimu būdas vadinamas atsipalaidavimu. Galite atpalaiduoti raumenis arba atsipalaiduoti kvėpuodami.

Pratimas „Kvėpavimo atsipalaidavimas“

Tikslas: išmokite susidoroti su nerimu kvėpuodami.

Instrukcijos: „Lengviausias būdas yra kvėpuoti skaičiuojant. Raskite patogią padėtį, užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Įkvėpkite keturis skaičius, iškvėpkite keturis skaičiavimus. 3-5 įkvėpimai“.

Diskusija: „Kaip pasikeitė jūsų būklė? Ar atlikdami pratimą susidūrėte su sunkumais?

Pratimas "Citrina"

Tikslas: raumenų įtampos ir atsipalaidavimo būklės kontrolė.

Patogiai atsisėskite: laisvai padėkite rankas ant kelių (delnais aukštyn), pečiais ir galva žemyn, užmerktomis akimis. Psichiškai įsivaizduokite, kad dešinėje rankoje turite citriną. Pradėkite spausti lėtai, kol pajusite, kad išspaudėte visas sultis. Atsipalaiduok. Prisiminkite, kaip jaučiatės. Dabar įsivaizduokite, kad citrina yra jūsų kairėje rankoje. Pakartokite pratimą. Vėl atsipalaiduokite ir prisiminkite savo jausmus. Tada atlikite pratimą abiem rankomis tuo pačiu metu. Atsipalaiduok. Mėgaukitės ramybės būsena.

5. Refleksija

Tikslas: gauti atsiliepimą apie praėjusią pamoką.

Mokinių prašoma atsakyti į keletą klausimų: „Kaip jautiesi? Koks nerimo malšinimo būdas jums asmeniškai atrodė tinkamiausias?

Išvada:

Mokytojas yra psichologas. Žmogui, kuris pasitiki savo jėgomis, žino savo stipriąsias ir savybes, žmogus, kuris moka kontroliuoti ir reguliuoti savo emocinę būseną, visada yra sėkmingas. Linkiu sėkmės!

Mokytoja-psichologė abiturientams dalija priminimus.

Nuorodos

    Gusarova T.S., Pamoka su mokymo elementais 11 klasės mokiniams „Psichologinis pasirengimas vieningam valstybiniam egzaminui“. [Elektroninis išteklius] / T.S. Gusarova //Pedagogų idėjų festivalis „Atvira pamoka“. – Prieigos režimas: . – (Prisijungimo data: 2016-02-04).

    Zhidkova V.K., Mini mokymai, skirti sumažinti įtampą ir nerimą tarp studentų prieš egzaminus. [Elektroninis išteklius] / V.K. Zhidkova // Švietimo darbuotojų socialinis tinklas „Mūsų tinklas“. – Prieigos režimas: . – (Prisijungimo data: 2016-08-02).

    Chernyshova Yu Kaip pasiruošti egzaminui ir išlikti sveikiems[Tekstas] // Mokyklos psichologas - 2002. - Nr.19. – P. 60 – 65.

    Chibisova M. Yu Vieningas valstybinis egzaminas: psichologinis pasiruošimas (psichologas mokykloje)[Tekstas] .- M.: Genesis, 2004. – 127 p.

    Chibisova M.Yu. Psichologinis pasirengimas vieningam valstybiniam egzaminui. Darbas su mokiniais, mokytojais, tėvais[Tekstas] .- M.: Genesis, 2004. – 184 p.

27.09.2016

Pasiruošimas OGE: mokymai

1 Tarp 7–10 sakinių raskite sakinį su atskiromis programomis. Parašykite šio pasiūlymo numerį.

(7) Jautis, šis silpnas, akiniuotas vyras, nuplaukė prie Velnio piršto – stačios akmeninės uolos prie įėjimo į įlanką! (8) Jam, žinoma, tai buvo tikrai beviltiškas veiksmas. (9) Ir tylus berniukų uostymas buvo tai įrodymas... (10) Atbulas chuliganas plaukė per lėtai, nepatogiai braidžiodamas iš vienos pusės į kitą ir iškėlęs rankas, silpnas kaip nendrės, aukštai.

2 Toliau pateiktuose sakiniuose iš perskaityto teksto visi kableliai sunumeruoti. Kreipdamiesi užrašykite kablelį nurodantį skaičių.

Vienas iš berniukų nedvejodamas pasakė man į ausį:

Vaikinai, (1) Bet jautis skęsta...

Juos glumino (2) tai, kad jis nešaukė: „Padėk! ar kažkas panašaus. Jautis nuskendo tyliai ir, (3) jei taip galima pasakyti, (4) oriai.

3 Nurodykite gramatinių bazių skaičių 49 sakinyje. Atsakymą parašykite skaičiais.

(49) Jautis džiaugsmingai šokinėjo, ir aš staiga supratau: šis tikrai plauks.

4 Toliau pateiktuose sakiniuose iš teksto visi kableliai sunumeruoti. Užrašykite skaičių, nurodantį kablelį tarp sudėtingo sakinio dalių, sujungtų koordinuojančiu ryšiu.

Ir visi berniukai, (1) susigrūdę aplink mus, (2) linksmai juokėsi:

Ir ką žiūrėti? Maudykimės kartu – ir išprotėkime!

Jautis džiaugsmingai pašoko, (3) ir aš staiga supratau: šis tikrai nuplauks. Ne rytoj, (4), o poryt...

5 Nurodykite atsakymo variantą, kuriame kalbos išraiškingumo priemonė yra epitetas.

1) Svajonė yra kaip tikėjimas. Jei turi, eik kur nori, viskas bus džiaugsmas.

2) Be svajonės, Siela išdžius, kaip daigas dykumoje.

3) Kadaise jo jaunatviška širdis atsiliepė į senovės išmintį, bet šaltas protas jos prasmę interpretavo savaip.

4) Jis tapo Mokytoju ir parodė savo mokiniams kelią į laimę, kurios vyresnysis brolis nepasiekė, pasėjo sėklas ir užaugino vaisius, nuo kurių vidurinis brolis vengė ir palietė Tobulumą, apie kurią jis pats kadaise svajojo.

Skyriai: Mokyklos psichologinė tarnyba

Tikslas: supažindinti su elgesio strategija ir taktika rengiantis ir išlaikant valstybinį egzaminą ir vieningą valstybinį egzaminą.

1. mokyti savireguliacijos ir savikontrolės įgūdžių, pagrįstų vidiniais rezervais;

2. didinti pasitikėjimą savimi, pasitikėjimą savimi ir atsparumą stresui;

3. ugdyti gebėjimą savęs pažinti ir reflektuoti savo būseną ir elgesį;

4. ugdyti psichinius pažinimo procesus (atmintį, dėmesį, vaizduotę, kalbą);

5. ugdyti empatijos, dėmesio sau ir pasitikėjimo kitais jausmus.

Darbo metodai: mini paskaita, pokalbis, atsipalaidavimo pratimai.

Darbo formos: individualus ir frontalus darbas.

Priemonės: 2 skirtingų spalvų kamuoliukai, svertinės svarstyklės, žvaigždučių ruošiniai, rašikliai, priminimai, MP3 muzikos garso įrašai, multimedijos pristatymas.

Pamokos eiga

Psichologas:

Visą suaugusiųjų gyvenimą laikėme egzaminus. Tai taikoma ne tik egzaminams mokykloje, universitete ar kreipiantis dėl darbo. Be to, pastaraisiais metais egzaminai mokykloje tapo gana įprasti, jie dažnai laikomi net pradinėje mokykloje ir baigiasi epiniais baigiamaisiais bei stojamaisiais. O dabar atsirado naujos baigiamojo abiturientų atestavimo formos – valstybinis egzaminas ir vieningas valstybinis egzaminas. . (1 skaidrė)

1 pratimas.

Tęskite teiginį „Man BŽA ir vieningas valstybinis egzaminas yra...“, „Mano mokiniams valstybinis egzaminas ir vieningas valstybinis egzaminas yra...“ (analizuodama rezultatus psichologė daugiausia dėmesio skiria bendriems sunkumams mokytojų ir mokinių – nuovargis, laiko trūkumas, perkrova...). (2 skaidrė)

2 pratimas.

Psichologas pasiūlo 2 skirtingų spalvų kamuoliukus, kurie perduodami ratu iš skirtingų pusių. Gavusysis 1 kamuoliuką tęsia frazę: „Man patinka valstybinio egzamino ir vieningo valstybinio egzamino vedimas...“, gavęs 2 balą - „Valstybinio egzamino ir vieningo valstybinio egzamino vedimas erzina. aš...“. Šiuo metu psichologas fiksuoja svarstyklių apkrovą, t.y. teigiamus ir neigiamus atsakymus bei atkreipia dalyvių dėmesį į neigiamų veiksnių „neišvengiamumą“ mokytojo profesinėje veikloje ir būtinybę išsaugoti profesionalaus mokytojo fizinę ir psichologinę sveikatą. (3 skaidrė)

Psichologas:

Mokytojų ir absolventų pasirengimą laikyti valstybinį egzaminą ir vieningą valstybinį egzaminą suprantame kaip įgytų žinių, įgūdžių, gebėjimų ir savybių kompleksą, leidžiantį sėkmingai atlikti tam tikrą veiklą. Pasirengus išlaikyti egzaminą valstybinio egzamino ir vieningo valstybinio egzamino forma, galima išskirti šiuos komponentus: (4 skaidrė)

- informacinis pasirengimas (supratimas apie elgesio per egzaminą taisykles, žinojimas apie formų pildymo taisykles ir kt.);

- dalyko pasirengimas arba turiniu (pasirengimas konkrečiam dalykui, gebėjimas spręsti testo užduotis);

- psichologinis pasirengimas (pasiruošimo būsena - „nuotaika“, vidinis nusiteikimas tam tikram elgesiui, susitelkimas į tikslingus veiksmus, asmens galimybių atnaujinimas ir pritaikymas sėkmingiems veiksmams egzamino išlaikymo situacijoje).

Pratimas „Gyvybės medis“. (5 skaidrė)

Psichologas:

Šio medžio lapai yra žmogaus gyvenimo dienos. Kiekvienas lapas bus šviežias ir žalias, jei išlaikysite vainiką, už tai augs lygiavertės šakos: Galiu, noriu, privalau.

Šias šakas palaiko kamienas sveika gyvensena, maitinasi šaknimis, kurios sudaro sveikos gyvensenos pagrindą (tai: fizinis aktyvumas, žalingų įpročių atsisakymas, tinkama subalansuota mityba, teigiamos emocijos ir kt.). Užmerkime akis ir įsivaizduokime savo gyvybės medį... Mintyse užduokite sau klausimus: ką aš galiu?...Ko aš noriu...Ko turėčiau?...

Pabandykime šiandien pasodinti savo gyvybės medį! Pradėkime puoselėti jo šaknis naudingomis rekomendacijomis, kurios bus naudingos ir mokiniams, ir mokytojams.

Mini paskaita „Sėkmės formulė“: (6 skaidrė)

Bet kokie egzaminai kelia stresą. Jie reikalauja, kad žmogus sutelktų visas jėgas, o ne tik intelektualias. Juokauju, vargu ar verta tikėtis, kad pavyks išlaikyti šį sunkų išbandymą. Kyla klausimas: kaip užtikrinti, kad darbo, laiko ir nervų sąnaudos būtų panaudotos maksimaliai efektyviai ir galiausiai padėtų pasiekti užsibrėžtą tikslą. Keletas patarimų mokytojams ir mokiniams padės jiems nustatyti savo sėkmės formulę. .

Pasiruošimas fiziniam pasirengimui.

Žinoma, egzaminai pirmiausia yra intelekto ir žinių patikrinimas. Tačiau norint išgyventi egzaminų maratoną iki galo, pirmiausia reikės būti geros fizinės formos. Tai reiškia, kad reikia susikurti savo režimą taip, kad energiją eikvotumėte taupiai, kitaip gali neužtekti jėgų pasiekti finišą.

Pirmoji ir būtina sąlyga – pakankamai išsimiegoti. (7 skaidrė) Manoma, kad tinkamam poilsiui žmogui reikia bent 8 valandų miego per dieną. Tačiau kiekvienam žmogui šis rodiklis yra individualus. Nėra jokių abejonių: svarbu ne tik „miego kiekis“, bet ir jo kokybė. Štai ką ekspertai pataria: (8 skaidrė)

  1. Kad pasiruošimas egzaminui nebūtų našta, turite žinoti, kuriuo paros metu dirbate geriausiai. Jūs, žinoma, girdėjote, kad tarp žmonių yra "naktinės pelėdos" ir "leivės". „Pelėdos“ aktyviausios nuo 19 iki 24 val.
  2. „Lyukai“ - anksti ryte - nuo 6 iki 9 valandos ir dienos viduryje. Stebėdami save galite sužinoti, ar esate „naktinė pelėda“, ar „lyvė“. Pasistenkite pastebėti, kuriuo paros metu esate aktyviausias. Pasirinkite tinkamą laiką mokytis savarankiškai arba ruoštis egzaminams!
  3. Kokybiškiausias miegas yra prieš vidurnaktį. Neatsitiktinai „lerukams“, tai yra žmonėms, įpratusiems anksti eiti miegoti ir anksti keltis, iš esmės reikia mažiau valandų miegoti nei „naktinėms pelėdoms“ – tiems, kurie mėgsta nakvoti iki vėlumos ir patiria didelių sunkumų. atsikėlusi ryte. Šią schemą galima laikyti artima idealui: šviesa užgęsta 22:30, pabunda 6:00. Diena atrodys „ilga“ ir kiek daug joje galite nuveikti.
  4. Reikėtų vengti aukštų pagalvių. Smegenų kraujotakos procesai vyksta geriau, jei galva guli ant žemos, beveik plokščios pagalvės, todėl kūnas greičiau ir efektyviau atkuria jėgas. Jei miegui liko labai mažai laiko, bet vis tiek reikia pakankamai išsimiegoti, galite pabandyti atsigulti visai be pagalvės.
  5. Patalpa, kurioje studentas miega, turi būti vėsi ir gerai vėdinama. Labai naudingas įprotis – ne tik per egzaminus ir kitas ekstremalias situacijas – miegoti su atviru langu bet kokiu oru. Jei lauke labai šalta, geriau pasiimti papildomą antklodę. Tačiau oras kambaryje turi būti šviežias.
  6. Nepamirškite ir vakarinio dušo, kuris neturėtų būti nei per karštas, nei per šaltas. Šiltas vanduo nuplauna ne tik dienos nešvarumus – nuima nuovargį ir įtampą bei padeda atsipalaiduoti.
  7. Jokiu būdu negalima persivalgyti naktį, ypač negerti stiprios arbatos ar kavos. Geriausias gėrimas prieš miegą yra silpnas ramunėlių ar mėtų nuoviras (parduodamas arbatos maišelių pavidalu, kurį tereikia užplikyti verdančiu vandeniu). Į nuovirą galite įdėti 1 arbatinį šaukštelį medaus, nebent, žinoma, esate jam alergiški.

Pratimas „Lietus džiunglėse“. (9 skaidrė)

Psichologas: „Sustokime į siaurą ratą, vienas po kito. Įsivaizduokite, kad esate džiunglėse. Iš pradžių oras buvo puikus, švietė saulė, buvo labai karšta ir tvanku. Bet tada papūtė lengvas vėjelis. Palieskite priekyje esančio žmogaus nugarą ir rankomis atlikite lengvus judesius. Padidėja vėjas (padidėja spaudimas nugarai). Prasidėjo uraganas (stiprūs sukamieji judesiai). Tada prasidėjo lengvas lietus (lengvas bakstelėjimas į partnerio nugarą). Bet prasidėjo lietus (judino delno pirštus aukštyn žemyn). Pradėjo kruša (stiprūs bakstelėjimai visais pirštais). Vėl pradėjo lyti, ėmė lyti nestiprus lietus, praūžė uraganas, pūtė stiprus vėjas, paskui pasidarė silpna, gamtoje viskas nurimo. Vėl išlindo saulė. Dabar pasukite 180 laipsnių ir tęskite žaidimą.

Pabaigus mankštą, diskusija: Kaip jaučiatės po šio masažo? Ar buvo malonu ar ne atlikti tam tikrus veiksmus?

Mini paskaitos „Sėkmės formulė“ tęsinys...

Racionali mityba. (10 skaidrė)

Iš esmės tyrimo sesijos metu specialios dietos nereikia. Reikia valgyti tai, prie ko esi įpratęs ir ką mėgsti. Tačiau vis tiek rekomenduojami keli paprasti patarimai:

1. „Intelektualo“ sveikos mitybos pagrindas – baltymai ir vitaminai. Todėl racione turėtų būti pakankamai mėsos ir paukštienos, žuvies, kiaušinių ir varškės. „Sunkius“ garnyrus iš bulvių, ryžių ar makaronų geriau pakeisti šviežiomis salotomis iš visų daržovių: kopūstų, pomidorų, agurkų, saldžiųjų paprikų. Tarp daržovių „čempionai“ pagal vitamino C kiekį, kuris dažnai vadinamas „sveikatos vitaminais“, yra kopūstai ir paprikos. Vietoj per aštrių prieskonių ir riebaus majonezo reikia naudoti augalinį aliejų per pusę su citrinos sultimis – tai ir skanu, ir sveika. Nepamirškite ir apie vaisius – laimei, „karštu“ egzaminų sezonu, kuris būna vasaros mėnesiais, šviežių vaisių ir uogų netrūksta.

2. Daugelis mėgsta konservuotas vaisių sultis, bet... deja, jų negalima laikyti visaverčiu maisto produktu, nes gaminamos iš miltelių ir vandens. Kitas dalykas – šviežiai spaustos sultys. Tai tikras vitaminų ir vertingų mineralų sandėlis. Sultims ruošti reikia naudoti ne tik vaisius (obuolių ir apelsinų), bet ir daržoves – morkas, kopūstus, burokėlius.

3. Valgyti reikia reguliariai. Praleisdami valandą pietų, nes nenori pakelti žvilgsnio iš vadovėlių, mokiniai rizikuoja įstumti į „baikaus alkio“ būseną. Tada bus sunku atsispirti persivalgymui, o tai baigsis mieguistumu. Geriau valgyti po truputį, bet laiku.

4. Tarp natūralių produktų, skatinančių smegenų veiklą ir skatinančių intelektinę veiklą, mitybos specialistai įvardija:

Žalias tarkuotas morkas su augaliniu aliejumi, kuris gerina atmintį;

Kopūstai, mažinantys stresą;

Vitaminas „C“ (citrina, apelsinas) – atgaivina mintis ir palengvina informacijos suvokimą;

Šokoladas – maitina smegenų ląsteles;

Ananasų sultys;

avokadas (pusė vaisiaus per dieną);

Krevetės (100 g per dieną) padės susikaupti

Riešutai (100-200 g per dieną, ryte ir vakare) teigiamai veikia smegenų veiklą ir stiprina nervų sistemą.

5. Geriau susilaikyti nuo vaistų (stimuliatorių, antidepresantų) vartojimo – jų poveikis organizmui ne visada nuspėjamas ir dažnai kupinas šalutinių poveikių. Taigi, kai kuriais atvejais, vietoj energijos antplūdžio, jie sukelia mieguistumą ir jėgų praradimą. Išimtis gali būti daroma tokiems vitaminams kaip „Undevit“ ir vaistui „Glicinas“, kurie laikomi nekenksmingais.

Meditacinė ir atsipalaidavimo mankšta – „Tylos šventykla“. (11 skaidrė)

Psichologas: Įsivaizduokite save einantį viena iš sausakimšo ir triukšmingo miesto gatvių... Pajuskite, kaip kojos žingsniuoja grindiniu... Atkreipkite dėmesį į kitus praeivius, jų veido išraiškas, figūras... Galbūt kai kurie atrodo sunerimę, kiti ramūs... arba džiaugsmingi... Atkreipkite dėmesį į girdimus garsus... Atkreipkite dėmesį į vitrinas... Ką jose matote?.. Daug praeivių kažkur skuba.. Galbūt minioje pamatysite pažįstamą veidą. Galite eiti ir pasveikinti šį asmenį. O gal praeisite... Sustokite ir pagalvokite, kaip jaučiatės šioje triukšmingoje gatvėje?.. Dabar pasukite už kampo ir eikite kita gatve... Tai ramesnė gatvė. Kuo toliau, tuo mažiau sutinki žmonių... Pavaikščioję šiek tiek daugiau, pastebėsite didelį pastatą, architektūra skirtingą nuo visų kitų... Matote ant jo didelį užrašą: „Tylos šventykla“. .. Jūs suprantate, kad tai šventykla - vieta, kur nesigirdi garsų, kur niekada nebuvo ištartas nė vienas žodis. Prieinate ir paliečiate sunkias raižytas medines duris. Atidarai juos, įeini ir iš karto atsiduriate visiškos ir gilios tylos apsuptyje... Likite šioje šventykloje... tyloje... Skirkite tam tiek laiko, kiek jums reikia... Kai norite palikti šią šventyklą, stumkite duris ir eikite lauke. Kaip dabar jautiesi? Prisiminkite kelią, vedantį į „Tylos šventyklą“. Kai tik norite, galite vėl prie jo grįžti.

Paskaitos „Sėkmės formulė“ tęsinys...

Ką daryti, jei pavargsta akys? (12 skaidrė)

Pasirengimo egzaminams laikotarpiu padidėja įtampa akims. Jei pavargo akys, vadinasi, pavargo ir kūnas: gali neužtekti jėgų atlikti egzamino užduotį. Turite pasirūpinti, kad akys būtų pailsėjusios.

Atlikite bet kokius du pratimus:

1. žiūrėkite pakaitomis aukštyn ir žemyn (25 sekundės), kairėn ir dešinėn (15 sekundžių);

2. akimis parašykite savo vardą, antrąjį vardą, pavardę;

3. pakaitomis fiksuokite žvilgsnį į tolimą objektą (20 sekundžių), tada į priešais esantį popieriaus lapą (20 sekundžių);

4. Nubrėžkite akimis kvadratą ir trikampį – iš pradžių pagal laikrodžio rodyklę, tada priešinga kryptimi.

Pratimas „Plūdė vandenyne“. (13 skaidrė)

„Šis pratimas naudojamas tada, kai jaučiate kažkokią įtampą arba kai reikia susivaldyti, ir bijote, kad nesuvaldysite savęs (jūros garsai).

Įsivaizduokite, kad esate maža plūdė didžiuliame vandenyne... Neturite tikslo, kompaso, žemėlapio, vairo, irklų... Judate ten, kur vėjas ir vandenyno bangos neša... Didelė banga gali uždengti jus trumpam. o tu vėl išnyra ant paviršiaus... Pabandyk pajusti šiuos stūmimus ir nardymą... Pajusk bangos judėjimą... saulės šilumą... lietaus lašus... jūros pagalvę po tavimi, palaikydamas tave... Kokie dar pojūčiai apima, kai įsivaizduoji save kaip mažą plūdę dideliame vandenyne?

Pratimas „Visiškas kvėpavimas“. (Muzikos garso įrašas MP3)

„Užimkite patogią padėtį, ištieskite nugarą. Užmerkite akis. Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Oras pirmiausia užpildo pilvo ertmę, o po to jūsų krūtinę ir plaučius. Visiškai įkvėpkite, tada keletą lengvų, ramių iškvėpimų.

Dabar ramiai, be ypatingų pastangų, įkvėpk naują kvėpavimą.

Atkreipkite dėmesį į tai, kurios kūno dalys liečiasi su kėde ir grindimis. Tose kūno vietose, kur paviršius jus palaiko, stenkitės šį palaikymą pajusti šiek tiek stipriau. Įsivaizduokite, kad kėdė (grindys, lova) yra pakelta, kad jus paremtų. Atpalaiduokite raumenis, kuriais palaikote save.

Pulsas tapo mažesnis (žemesnis!)

Pratimas „Surask savo žvaigždę“. (15 skaidrė)

Psichologas: „Atsisėskite ir užmerkite akis. Tris kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite... (skamba rami muzika).

Dabar įsivaizduokite žvaigždėtą dangų. Žvaigždės didelės ir mažos, ryškios ir blankios. Vieniems tai yra viena ar kelios žvaigždės, kitiems – nesuskaičiuojamas skaičius ryškių šviečiančių taškų, kurie tolsta arba artėja ištiestos rankos atstumu.

Atidžiai pažiūrėkite į šias žvaigždes ir išsirinkite gražiausią žvaigždę. Galbūt tai panašu į tavo vaikystės svajonę, o gal priminė laimės, džiaugsmo, sėkmės, įkvėpimo akimirkas?

Dar kartą pasigrožėkite savo žvaigžde ir pabandykite ją pasiekti. Išbandykite viską! Ir jūs tikrai gausite savo žvaigždę. Paimkite jį iš dangaus ir atsargiai padėkite prieš save, apžiūrėkite atidžiau ir pabandykite prisiminti, kaip jis atrodo ir kokią šviesą skleidžia. Dabar perbraukite delnais per kelius iki pėdų, saldžiai ištempkite, atmerkite akis.

Šiuo metu psichologas prieš vaikus išdėsto daugybę iš anksto paruoštų įvairiaspalvių „žvaigždžių“. Paimkite žvaigždę, kuri labiausiai panaši į jūsų. Vienoje „žvaigždės“ pusėje parašykite, ką norėtumėte pasiekti artimiausiu metu, o kitoje – savo „žvaigždės“ vardą. Pritvirtinkite jį prie mūsų žvaigždėto dangaus.

O dabar žvaigždės mus nušvis kiekvienoje treniruotėje, spinduliuodamos gerumą, draugystę, savitarpio pagalbą ir palaikymą. O paskutinę pamoką pasiimsite juos su savimi, jie nuves jus link jūsų branginamo tikslo ir lydės jus visus egzaminuose ir toliau gyvenime“.

Pratimas „Kas geriausiai giria save, arba priminimas lietingą dieną“.

Psichologas: kiekvienas iš žmonių turi bliuzo priepuolių, „rūgščios“ nuotaikos, kai atrodo, kad šiame gyvenime esi nieko vertas, tau niekas neišeina. Tokiomis akimirkomis kažkaip pamiršti visus savo pasiekimus, pergales, sugebėjimus, džiaugsmingus įvykius. Tačiau kiekvienas iš mūsų turime kuo didžiuotis. Psichologiniame konsultavime yra tokia technika. Psichologas kartu su asmeniu, kuris į jį kreipiasi, surašo atmintinę, kurioje įrašomi šio žmogaus nuopelnai, pasiekimai, gebėjimai. Blogos nuotaikos priepuolių metu atmintinės skaitymas suteikia žvalumo ir leidžia adekvačiau save įvertinti. Atlikime panašų darbą. Jei norite, vėliau galėsite perskaityti mums savo atmintines. Užpildytos formos liks pas jus.

Ant lentos nupiešta didelė lentelė, pavaizduota ant formų.

ATMINTINĖ FORMA „Mano geriausios savybės“

Instrukcijos: „Mano geriausi bruožai“ – šiame stulpelyje užrašykite savo charakterio bruožus ar bruožus, kurie jums patinka, ir nustatykite savo stipriąsias puses.
„Mano sugebėjimai ir talentai“ – čia užrašykite gebėjimus ir talentus bet kurioje srityje, kuria galite didžiuotis. „Mano pasiekimai“ – šiame stulpelyje įrašomi pasiekimai bet kurioje srityje. Visiems ką nors užsirašius ant savo formos, vyksta diskusija: kokia buvo šio pratimo prasmė jums? Į ką atkreipei dėmesį ir ką naudosi?

Psichologas:

Taigi, šiandien susipažinome su strategija ir elgesio taktika ruošiantis ir išlaikant valstybinį egzaminą bei Vieningą valstybinį egzaminą. Pačioje pamokos pradžioje kalbėjome apie gyvybės medį. Ruošdami ir laikydami valstybinį egzaminą ir vieningą valstybinį egzaminą, nepamirškite jam lygiaverčių šakų: Galiu, noriu, privalau. Pamaitinkite jo šaknis naudingomis rekomendacijomis, kurias gavote šiandien!!!

(Vaizdo įrašas, skirtas atsipalaiduoti)






Leidinys sudarytas taip, kad leistų studentams savarankiškai pasiruošti egzaminui. Tai palengvina teorinė medžiaga, metodinės rekomendacijos...

Skaityti daugiau

Vadovas skirtas pradiniam pasirengimo pagrindiniam valstybiniam rusų kalbos egzaminui etapui. Jame yra mokymo užduočių rinkiniai, sugrupuoti pagal temas, tradiciškai įtrauktas į OGE specifikaciją, ir leidžia dirbti su kiekviena tema atskirai.
Knygoje yra visa medžiaga, reikalinga pagrindiniam pasirengimui OGE:
- teminės užduotys, sugrupuotos į 13 skyrių: kiekviena tema pateikiama 5 variantais; iš viso vadove yra apie tūkstantis du šimtai užduočių;
- teorinė informacija prieš kiekvieną skyrių, kiekvienos rūšies užduočių atlikimo algoritmai ir metodiniai patarimai.
Knyga bus naudinga bendrojo lavinimo įstaigų 9 klasių mokiniams, kurie žingsnis po žingsnio ruošiasi OGE, bet gali būti panaudota ir 8 klasėje sisteminant rusų kalbos žinias.
Leidinys sudarytas taip, kad leistų studentams savarankiškai pasiruošti egzaminui. Tai palengvina teorinė medžiaga, metodinės rekomendacijos, kaip atlikti kiekvieno tipo užduotis, taip pat atsakymų buvimas knygoje.

Slėpti