Žodžių ir sakinių su raidėmis e, e skaitymas. Literatūrinio skaitymo pamoka I klasėje „Žodžių, sakinių ir tekstų su raidėmis e, e skaitymas“ VI.

Kemerovo srities Novokuznecko miesto savivaldybės biudžetinė nestandartinė ugdymo įstaiga „Gimnazija Nr. 70“

Žodžių, sakinių ir tekstų skaitymas raidėmisAi, ai

Volozhanina I. M.,

pradinių klasių mokytoja

MB NOU "Gimnazija Nr. 70"

Pamokos tikslas : skaitymo įgūdžių tobulinimas.

Užduotys :

    Ugdykite gebėjimą koreliuoti žodžio garsinę kompoziciją ir rašybą, atlikti žodžio skiemeninę-garsinę analizę (su diagramos sudarymu).

    Ugdykite skaitymo sąmoningumą ir išraiškingumą.

    Formuoti mokymosi strategiją: asmeninę (emociškai „gyventi“ tekstu, reikšti savo emocijas), reguliacinę (mokytis dirbti pagal mokytojo pasiūlytą planą), pažintinę (tekste rasti atsakymus į klausimus, analizuoti, daryti išvadas) , komunikabilus (formuluok mintis žodžiu) .

Įranga: vadovėlis „ABC“ (2 dalis), sąsiuvinis žodžiams rašyti didžiosiomis raidėmis ir darbui su schemomis, spalvoti pieštukai, demonstracinės kortelės raudona, mėlyna, žalia spalvomis, nurodančios skiemenų ir atskirų garsų susiliejimą, magnetinė abėcėlė, aiškinamasis žodynas.

Pamokos eiga :

. Kurso organizavimas darbui

II . Žinių atnaujinimas

1. Teisingai išdėliokite raides ir suskirstykite jas į dvi grupes (lentoje magnetinės abėcėlės raidės išsidėsčiusios chaotiškai: apverstos, šonuose): a, m, o, k, y, e, p, s, yu, i, e, l, t, e, v, th.

Kas vienija kiekvienos grupės raides?

A, o, y, e, y, aš, o, yo - reprezentuoti balsių garsus, m, k, r, s, l, t, v, th - priebalsių garsai.

Kiekvieną raidžių grupę padalinkite į dar dvi dalis. Paaiškinkite savo veiksmus.

K, s, t, v priskirti suporuotus garsus pagal jų balsingumą, m, r, l, th neturi poros.

Tarp priebalsių nurodykite specialią raidę.

Y neturi kietos poros, likę priebalsiai poruojami pagal kietumą ir minkštumą.

Ai, oi, ai reprezentuoja vieną garsą e, yu, aš, yo gali nurodyti du garsus vienu metu (dar vienas požymis, kad vienos raidės rodo priebalsių garsų kietumą, kitos – minkštumą).

2. Apie kokią raidę sužinojote praėjusioje pamokoje?

Ką galite apie ją papasakoti?

Pridėkite trūkstamus skiemenis, kad sudarytumėte žodžius: eski...(mo, mos), ele...(vator), eska...(lator), es...(kiz), du...(et) , po...(et), aero...(port , core).

Išanalizuokime žodžius:eskalatorius, duetas, eskizas (nustatome skiemenų skaičių, skirstome į skiemenis, randame kirčiuotą skiemenį, nustatome raidžių ir garsų skaičių, darome žodžių raštus).

Spausdinimui skirtuose sąsiuviniuose vaikai dirba su spalvotais pieštukais prie lentos, atsakantieji naudoja raudonos, žalios ir mėlynos spalvos korteles, nurodant susiliejančius skiemenis ir atskirus garsus.

Analitinio darbo metu išsiaiškiname kiekvieno žodžio leksinę reikšmę (naudojame aiškinamąjį žodyną), atkreipiame mokinių dėmesį į žodžio tarimo ir rašybos neatitikimą.eskizas . Įvardinkime rašybą. Porinio priebalsio tikrinimas.

Kūno kultūros minutė

III . Darbas pamokos tema

1. S.Ya eilėraštis. Marshak "Kur žvirblis vakarieniavo?" (p. 60 „ABC“).

Kas vadinamas poetu? Kokius vaikų poetus pažįstate? Ką veikia S.Ya. Ar skaitėte Maršaką?

Skaitome eilėraštį, kalbamės apie jo turinį ir stengiamės suprasti jo prasmę.

Kur žvirblis pietavo?

Pas ką jis aplankė? Sąrašas.

Ką valgė žvirblis? Raskite tekste sakinius, į kuriuos reikia atsakyti. Perskaitykite.

Kuris gyvūnas neapsidžiaugė sulaukęs svečio?

Ar tau gaila žvirblio? Kodėl?

Dar kartą skaitome eilėraštį, stebime intonaciją, stengiamės perteikti klausytojams pagrindinio veikėjo baimę ir susierzinimą.

2. Perskaitykite tekstą 60 puslapio apačioje.

Iš kokios pasakos šie žodžiai? („Katė, gaidys ir lapė“).

Kas nutiko gaidžiui?

Kodėl taip atsitiko?

Ko moko pasaka?

Kūno kultūros minutė

3. Dirbame su Levo Tolstojaus kūriniu „Blakė“. Skaitome tekstą ir analizuojame jo turinį.

Ką Bug nešiojo?

Ką ji pamatė vandenyje?

Ką Žuchka padarė? Kodėl?

Ką galite pasakyti apie Zhuchka?

Apie ką ši istorija?

Prie ko gali privesti godumas ir kvailumas?

Dar kartą skaitome tekstą (sakinys po sakinio), stebėdami skyrybos ženklus, intonacija perteikdami požiūrį į tai, kas vyksta.

Kas gali deklamuoti tekstą?

Klausomės vaikų pasakojimų.

IV . Pamokos santrauka

- Ką veikei klasėje?

Ką naujo išmokote?

ko išmokai?

Pagalvokite, ar atlikote visas užduotis? Įvertinkite savo darbą klasėje (įsivertinimui naudojame jaustukus).

Tikslas:

Užduotys:

  1. supažindinkite vaikus su nauju žodyno žodžiu – parduotuvė, metro.

Tema:

Metasubject:

Asmeninis:

Įranga: kompiuteris, projektorius.

Pamokos eiga

Mokytojas

1 skaidrė.

Mokytojas: (Vaikų atsakymai)

aižodžio pradžioje.

Garso charakteristikos.

Pasakykite dar kartą merginos, kuri šiandien atėjo į mūsų pamoką, vardą? (Elya)

Pavadinkite pirmąjį vardo garsą ([e]). Dar kartą ([uh]).

Ar ryškus oras susiduria su kliūtimi, ar laisvai praeina per kaklą?

Pabandykite tai dainuoti, ištempkite. Papasakokite viską, ką žinote apie garsą [e] (

Gerai padaryta.

III. Rašymo minutė.

Mokytojas:

Mokytojas: Vaikinai, mūsų herojai - Elya ir Edikas - gyveno Sankt Peterburgo mieste. Tai miestas prie Nevos upės.

Įkūrė miestą Petro 1 Slide

IV. Darbas pamokos tema

Mokytojas:

Rankute, ko ieškai žemėje? - Nieko neieškau, kasu ir tempiu Žemę.

Kas atspėjo, kokį automobilį sutiko vaikai? skaidrė

Ir kas žino, kaip vadinsis prie šios mašinos dirbančio žmogaus profesija? (ekskavatoriaus operatorius)

Užrašykite šį žodį iš raudonos linijos užrašų knygelėje ir pabraukite raidę ai vienu žodžiu.

Mokytojas: Vaikai pažiūrėjo ir nuėjo toliau. Jie atrodo: pakeliui yra didelė parduotuvė, kurioje gali nusipirkti visko, ko tik nori: ir drabužių, ir maisto – universalinė parduotuvė. Vaikinai įėjo į vidų ir nuėjo prie laiptų, judančių aukštyn, kurie vadinami eskalatoriumi.

Tokius laiptus galite rasti ir oro uoste ar metro. Tačiau judant juo reikia atsiminti ir laikytis paprastų saugos taisyklių: nespauskite, būkite atsargūs.

Užsirašykite šį žodį į sąsiuvinį, prisiminkite, ką jis reiškia. Padalinkite šį žodį į skiemenis. Kaip galite lengvai nustatyti skiemenų skaičių žodyje? Žodyje yra tiek skiemenų, kiek balsių.

Mokytojas: Vaikai blaškėsi po parduotuvę ir nusipirko sau ledų ant pagaliuko, kuris vadinamas popsu.

Mokytojas ant lentos pakabina kortelę su atitinkamu užrašu.

Užsirašykite šį žodį į sąsiuvinį ir pabrėžkite. Kas gali žodžiu sugalvoti sakinį su šiuo žodžiu?

V. Kūno kultūros minutė

Šiek tiek pailsėkime ir pamankštinkime akis.

Laikykite galvą tiesiai, žiūrėkite aukštyn, kairėn, dešinėn, žemyn.

Akimis nubrėžkite apskritimą, trikampį, kvadratą.

Užmerkite akis.

Dabar atidarykime akis ir dirbkime toliau.

Kokias raides čia matai? Ar yra pažįstamas laiškas?

2. Darbas naudojant kortelę.

Mokytojas: traukiniu.

Mokytojas: Vaikinai grįžo, gerai pasivaikščiojo, pamatė daug įdomių dalykų, tačiau namų darbai nebuvo atlikti. Ir jie susėdo daryti namų darbų. Nenori jiems padėti?

3. Žaidimas „Pasakyk žodį“.

Aš pradedu, o tu pasakyk man paskutinį žodį rimuoti. Duosiu užuominą: atspėjamasis žodis prasideda raide E.

Klaidžiodama po tavęs kalnus, atsiliepsiu į bet kokį kvietimą. (Aidas) Į tolimus kaimus, miestus Kas vaikšto laidais? Rami Didenybe, tai... (Elektra)

Ar galima žaisti su elektra? Kodėl?

VII. Pamokos santrauka

Mokytojas:

VIII. Namų darbai

IX. Atspindys

Mokytojas:

Kas turi pabandyti ir pasivyti?

Kuriems herojams šiandien pasakysime „Ačiū“?

Ko mes jiems linkime? To linkiu ir jums: būti dėmesingam, daug skaityti, klausyti suaugusiųjų, laiku atlikti namų darbus ir gerai mokytis.

Taikymas.

Kort.1

2 kortelė.

3 kortelė.

Užpildyti trūkstamas raides?

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Rusų kalbos pamokos 2 klasėje santrauka tema: „Žodžiai su E raide“

Tema: Rusų kalbos pamoka 2 klasėje tema „Žodžiai su raide E“

Tikslas:įtvirtinti įgūdžius atskirti ir taisyklingai tarti garsą [e], taip pat rašyti žodžius su raide e.

Užduotys:

    ugdyti gebėjimą žodžiuose atskirti garsą [e] ir raštu pažymėti jį atitinkama raide;

    gerinti raštingumo rašymo įgūdžius ir foneminį suvokimą;

    teisingas regėjimo suvokimas, koncentracija;

    turtinti moksleivių žodyną įvedant naujus žodžius „ekskavatorius“, „eskalatorius“, „popsicle“;

    supažindinkite vaikus su nauju žodyno žodžiu – parduotuvė, metro.

    ugdyti darbštumą, tikslumą ir toleranciją dirbant komandoje.

Tema:

    dirbti su žodžiais, kuriuose yra raidė e:

    garso tarimo darbas e.

    ugdyti mokinių kalbą kuriant sakinius;

Metasubject:

1.ugdyti literatūrinio tarimo įgūdžius.

Asmeninis:

    1. Formuoti susidomėjimą ir meilės jausmą gimtajai šaliai.

      Ugdykite pagarbą vienas kitam.

Įranga: kompiuteris, projektorius.

Pamokos eiga

I. Organizacinis pamokos etapas

Mokytojas: Koks gražus rytas. Džiaugiuosi tave matydamas. Aš noriu tau padovanoti savo šypseną, o jūs šypsotės man, vienas kitam.

II. Pamokos temos ir tikslų perteikimas

1 skaidrė.

Mokytojas:Šiandien į klasę pas mus atėjo jūsų bendraamžiai („Kas yra bendraamžiai?“) Edikas ir Elya. Kokiu garsu prasideda jų vardai? (Vaikų atsakymai) Taigi, kokį tikslą galite išsikelti pamokai? Ką darysime?

Tikslas: išmokite naujų žodžių su raide E, peržiūrėkite šią raidę.

Taigi šiandien klasėje kartosime viską, ką žinote apie garsą [e], išmoksime naujų žodžių su šia raide, paryškinsime garsus ir raides aižodžio pradžioje.

Garso charakteristikos.

– Pasakykite dar kartą merginos, kuri šiandien atėjo į mūsų pamoką, vardą? (Elya)

– Pavadinkite pirmą garsą pavadinime ([e]). Dar kartą ([uh]).

– Ar tarimo metu oras susiduria su kliūtimi ar laisvai pereina per kaklą?

– Pabandykite tai dainuoti, ištempkite. Papasakokite viską, ką žinote apie garsą [e] ( Tai balsis, gali būti kirčiuotas arba nekirčiuotas, gali sudaryti skiemenį).

- Gerai padaryta.

III. Rašymo minutė.

Mokytojas:Šiandien su jumis rašysime raidę E, e. Kaip atrodo raidė e? (Kaip kregždė, kaip ištemptas lankas, kaip raidė c tik atvirkščiai, kaip burna iškištu liežuviu).

Į sąsiuvinį įrašykime 5 gabalėlius e ir 5 gabalus E

e- mažosios raidės, E-kapitalas. Kaip rašomi mūsų herojų vardai? Kodėl?

Pristatome naują žodyno žodį

Mokytojas: Vaikinai, mūsų herojai – Elya ir Edikas – gyveno Sankt Peterburgo mieste. Tai miestas prie Nevos upės.

Įkūrė miestą Petro 1 Slide

IV. Darbas pamokos tema

Žodžių su raide E stebėjimas.

Mokytojas: Mūsų herojai Edikas ir Elya buvo tokie smalsūs, kad nusprendė kartu leistis į ekskursiją po miestą. Ar galima vaikams vieniems eiti pasivaikščioti? Kodėl?

Vos išėję iš namų pamatė didžiulį automobilį su didžiule ranka. Vaikinai klausia:

- Maža rankytė, maža rankytė,
Ko jūs ieškote žemėje?
- Nieko neieškau,
Kasu ir tempiu žemę.

– Kas atspėjo, kokį automobilį sutiko vaikai? skaidrė

Mokytojas ant lentos pakabina kortelę su atitinkamu užrašu.

– Kas žino, kaip vadinsis prie šios mašinos dirbančio žmogaus profesija? (ekskavatoriaus operatorius)

– Užrašykite šį žodį iš raudonos linijos savo sąsiuvinyje ir pabraukite raidę ai vienu žodžiu.

Mokytojas: Vaikai pažiūrėjo ir nuėjo toliau. Jie atrodo: pakeliui yra didelė parduotuvė, kurioje galite nusipirkti visko, ko norite: ir daiktų, ir produktų – universalinė parduotuvė. Vaikinai įėjo į vidų ir nuėjo prie laiptų, judančių aukštyn, kurie vadinami eskalatoriumi.

Mokytojas ant lentos pakabina eskalatoriaus iliustraciją ir kortelę su atitinkamu užrašu.

– Tokius laiptus galite rasti ir oro uoste ar metro. Tačiau judant juo reikia atsiminti ir laikytis paprastų saugos taisyklių: nespauskite, būkite atsargūs.

– Užsirašykite šį žodį į sąsiuvinį, prisiminkite, ką jis reiškia. Padalinkite šį žodį į skiemenis. Kaip galite lengvai nustatyti skiemenų skaičių žodyje? Žodyje yra tiek skiemenų, kiek balsių.

Mokytojas: Vaikai blaškėsi po parduotuvę ir nusipirko sau ledų ant pagaliuko, kuris vadinamas popsu.

Mokytojas ant lentos pakabina kortelę su atitinkamu užrašu.

– Įrašykite šį žodį į sąsiuvinį, pabrėžkite. Kas gali žodžiu sugalvoti sakinį su šiuo žodžiu?

V. Kūno kultūros minutė

– Šiek tiek pailsėkime ir atlikime pratimus akims.

– Laikykite galvą tiesiai, žiūrėkite aukštyn, kairėn, dešinėn, žemyn.

– Akimis nubrėžkite apskritimą, trikampį, kvadratą.

- Užmerkite akis.

„Dabar atidarykime akis ir dirbkime toliau“.

VI. Sutvirtina dengtą medžiagą

1. Užduotis „Susietos raidės“ susikaupimui.

– Kokias raides čia matai? Ar yra pažįstamas laiškas?

2. Darbas naudojant kortelę.

Mokytojas: Vaikinai išėjo iš parduotuvės, o lauke buvo vakaras. Atėjo laikas grįžti namo. Ir jie nuėjo į traukiniu. Taigi namuose užsidegė lemputės.

Mokytojas: Vaikinai grįžo, gerai pasivaikščiojo, pamatė daug įdomių dalykų, tačiau namų darbai nebuvo atlikti. Ir jie susėdo daryti namų darbų. Nenori jiems padėti? Savarankiškas darbas (poromis. Įterpti trūkstamas raides žodžiuose)

3. Žaidimas „Pasakyk žodį“.

- Pradedu, o tu pasakyk man paskutinį žodį rimuoti. Duosiu užuominą: atspėjamasis žodis prasideda raide E.

Klaidžiojantis kalnuose paskui tave,
Atsiliepsiu į bet kokį skambutį. (Aidas)

Į tolimus kaimus, miestus
Kas vaikšto laidu?
Rami Didenybe,
Tai... (Elektra)

– Ar galima žaisti su elektra? Kodėl?

VII. Pamokos santrauka

Mokytojas: Su kokiu laišku šiandien dirbai? O kaip garsas? Kiek naujų žodžių buvo parašyta su raide E? Savo kalboje ne itin dažnai minime žodžius su E raide, todėl daugelis iš jūsų pirmą kartą išgirdo naujus žodžius, kurie jums pasirodė nesuprantami. Rusų kalboje yra labai daug žodžių ir nuolat atsiranda naujų. Norint juos visus pažinti, reikia daug skaityti ir būti smalsiems. Todėl skaitykite daugiau, bendraukite tarpusavyje, su suaugusiais, klauskite ir taip pat daug sužinosite.

VIII. Namų darbai

Išmokite naują žodyno žodį ir atlikite 72 pratimą mūsų vadovėlio 55 puslapyje.

IX. Atspindys

Mokytojas: Jūs padarėte gerą darbą. Kas mano, kuris iš jūsų dirbo gerai.. Kodėl?

– Kas turi pabandyti ir pasivyti?

– Kuriems herojams šiandien pasakysime „Ačiū“?

– Ko mes jiems linkime? To linkiu ir jums: būti dėmesingam, daug skaityti, klausyti suaugusiųjų, laiku atlikti namų darbus ir gerai mokytis.

Taikymas.

Kort.1

    Įrašykite trūkstamas raides: e ar e?

….skimo, ….tazh, …elektrikas, po…t, …kranas, ….ho.

2 kortelė.

Įrašykite trūkstamas raides: e ar e? Su bet kuriuo iš jų sugalvokite sakinį.

… Dick, …lza, …velina, …nzhe, ….mma, …liza.

3 kortelė.

Užpildyti trūkstamas raides?

Mo... draugas... ,..dick...vet Estijoje. Mes... šimtai... kiekvieną... pavadiname draugu.

Vasarą...Dikas skris į Maskvą. Eisiu į oro uostą jo pasitikti.

Sveiki, mano brangūs skaitytojai!

Tęsiu stulpelį, mokytis raidžių o šiandien yra balsė raidė "E". Vaikams sunku rasti žodžių, prasidedančių šia raide, todėl siūlau praktiška medžiaga, Kaip visada meninė raiška, žaidimai.

Bet siūlau pradėti nuo G. Judino istorijos „Ekskavatorių operatoriai“. Jūs jau esate susipažinę su tokiomis užduotimis, perskaitykite istoriją ir paprašykite vaiko prisiminti visus žodžius su garsu „E“.

EKSKAVATORIAI

Vakar Edikas pribėgo prie manęs iš penkto aukšto.

- Išmesk savo etiketes! - šaukia. – Mūsų kieme yra tikras eskalatorius!

Aš kalbu:

– Ekskavatorius, turbūt, eskalatoriai tik metro.

Išbėgome į kiemą, ten iš tikrųjų stovėjo ekskavatorius. Variklis veikia, bet ekskavatoriaus operatorius kažkur išvažiavo. Lėtai lipome į kajutę. O Edikas paėmė ir netyčia palietė kokią nors ranką. Ekskavatorius staiga trūkčioja ir pradeda judėti! O priekyje – elektros stulpas. Ekskavatorius ant šio stulpo – rrr! Stulpas ant šono – du!!! Ir nutrūko visi laidai. Visame name iš karto dingo elektra ir nustojo veikti elektriniai lygintuvai, šaldytuvai, dulkių siurbliai, televizoriai ir viskas, kas buvo maitinama elektra.

Tada atbėgo ekskavatoriaus operatorius, šaukė ir išvarė mus iš kabinos. O vakare atėjo tėtis ir... Na, man visai neįdomu tai prisiminti.

Perskaitę neskubinkite vaiko, pasiūlykite pirma išsakyti savo nuomonę, aptarkite neaiškių žodžių reikšmę. Tada paprašykite prisiminti visus žodžius su garsu „E“

raidė "E"

Juokingi eilėraščiai

Emu yra ilgakojis strutis, Emu yra išdidus, Emu yra griežtas, nors ir nemoka skraidyti,

Jis nesigaili.

Laiškas Eįjungta SU stebisi

Tai tarsi žiūrėjimas į veidrodį.

Neabejotinai yra panašumo

Tiesiog nėra kalbos.

A. Šibajevas

Aš kalbu apie strutį, apie emu,

Parašyčiau tau eilėraštį

Bet aš tiesiog nesuprantu:

Ar jis Emu ar Eme?!

Šis mygtukas ir laidas -

Elektrinis varpas.

Šen bei ten pasigirsta aidai -

Aidas vaikšto per kalnus.

- Aidai, ar tu čia nusileisi?

Tyliai aidi: „Taip-taip-taip-ak!

Paėmiau lanką ir sušukau: "Eh!"

Dabar nustebinsiu visus!

Stipriau sutraukiau lanką,

Taip, strėlė staiga įstrigo!

Ir visi aplinkui sakė:

E. Tarlapanas

Virš mėlynų pievų skrenda laiškas E.Tai kregždė pavasarį

Grįžta namo.

V. Stepanovas

Jie puolė kaip plunksnos

Lygioje, lygioje trasoje

Ir jie pamatė laišką E,

Panašus į ausį.

- Mama! - pasigirdo nuo kalno.

Echo taip pat šauks: "Ma-a-a!"

Tai buvo kūdikis, kuris paskambino mamai,

Echo, kam tu šauki?

Laiškas E nenešioja kailio

Laiškas E- miško aidas.

E– elektroninis lokatorius.

Jis atpažįsta iš garso

Kur rūke tamsią naktį

Pro šalį skrenda lėktuvas.

L. Stepanovas

Ieškome Echo su visu būriu:

- Aidai, kur tu?

- Netoli! Netoli!

- Aidas! Aidas! Kaip smagu!

Taigi, miško taku

Su tavimi vaikšto ir klaidžioja aidas

Nematomas diena po dienos.

Žaidimai

Žaidimas „Kas dėmesingas?

1. Raskite tą patį garsą žodžiuose: ekranas, knygų spinta, popsiukas, eskalatorius.

2. Perskaitykite mergaitės vardą pagal pirmuosius žodžių garsus: ekskavatorius, rutulys, lokys, autobusas. (Ema.)

3. Vieną kartą suplokite rankomis, kai išgirsite garsą [ ai] žodžiais: medis, sijonas, gluosnis, genys, vienetas, eureka, šepetys, jei, tai, liftas, ekskursija, elektra, vaikai, era, aidas.

Žaidimas „Kas didesnis?

Pagalvokite apie kuo daugiau žodžių su garsu [ ai].

Atsakymas: eukaliptas, ekvatorius, eskizas ir tt

Žaidimas „Skiemenų aukcionas“.

Tęskite žodžius.

Ele... (- vatatorius), es... (- kiz), est... (- feta), aero... (- šerdis), iki… (- tai), aha... (- tai).

Žaidimas „Rimas“.

Sugalvokite žodžio rimą grindų.

Atsakymas: namelis, kratinys, įrengimas, kraštovaizdis, drenažas.

Žaidimas „Pasakyk žodį“.

Žaidimas „Stebuklinga grandinėlė“.

1. Konvertuoti grindų V namas:

Atsakymas: Grindys – šiluma – arbūzas – dantis – pusė – kodas – namas.

2. Sudarykite žodžių grandines, kurių visuose žodžiuose būtų raidė „e“.

Elastingas – canape – ekranas.

Elektrinis – kanoja – ekspresas – figūrėlė – aerodromas – makramė – era – alavijas – įgula.

3. Kas per kelias akimirkas pasikeis aidas V choras?

Atsakymas: aidas - ausis - ausis - hurray - sconce - boa - boras - choras.

Žaidimas „Surask žodį“.

Ką gi – grindys, upė, arka.

Elastinis – trintukas, banginis, tikmedis, plekšnė.

Žaidimas "kopėčios".

Žaidimas „Užbaik žodį“.

Tai ( grindų), bakstelėkite ( ekranas), paspauskite ( išreikšti), rulonas ( įgula), sportas
(eksportuoti), kuponas ( nuoroda), Strada ( etapas), grindys ( Ermitažas).

Žaidimas „Dėlionė – aidas“.

Čempionas virėjas grikių spaustukas

Atidžiau pažvelkite į šiuos žodžius ir atsakykite į šiuos klausimus:

1. Kokia gėlė buvo apdovanota čempionu?

2. Kokį patiekalą gamino kulinarė?

3. Kaip vadinasi vandens srovė, kurioje auga grikiai?

4. Kur išmetei spaustuką?

Atsakymas: bijūnas, ausis, upė, sūkurinė vonia.

Žaidimas „Rašų rinkiklis“.

Sudarykite žodžius iš žodžio elektrinis lokomotyvas raidžių.

Atsakymas: griovys, vežimėlis, žvilgsnis, amžius, liūtas, skambutis, kūnas, vasara, srovė ir tt

Kryžiažodis

1. Medžiaga, dengianti dantis.

2. Linija, dalijanti Žemės rutulį į šiaurinį ir pietinį pusrutulius.

3. Daug žinantis žmogus.

4. Ką nors eksportuoti į užsienį.

5. Vykdymo platforma.

6. Neatsiejama kažko dalis.

7. Televizoriaus dalis.

Atsakymas: emalis, ekvatorius, eruditas, eksportas, pastoliai, elementas, ekranas.

Mįslės

Kurmis įlipo į mūsų kiemą ir kasa žemę prie vartų Į jo burną pateks tona žemės,

Jei apgamas atveria burną.

(Ekskavatorius.)

- Maža rankytė, maža rankytė,

Ko jūs ieškote žemėje?

- Nieko neieškau,

Kasu ir tempiu žemę.

(Ekskavatorius.)

Medinė koja,

Šokoladiniai marškiniai,

Aš tirpstu saulėje

Burnoje aš dingstu.

(eskimai.)

Tamsiame miške, už bet kokios pušies,

Slepiasi nuostabus miško stebuklas.

Sušukite „ay“ ir jis atsakys.

Juokis ir juoksis.

(Aidas.)

Gyvena be kūno

Kalba be liežuvio

Niekas jo nemato, bet girdi.

(Aidas.)

Pats vežimas mums atvėrė duris į miestą, netikime savo akimis.

Visi stovi, ji ateina.

(Eskalatorius.)

Aš praleidau saulę

Už tavo lango,

Pakabinau jį nuo lubų,

Namuose pasidarė smagu.

(Lemputė.)

Turėtume lipti laiptais

Nereikia būti su tavimi -

Nuostabi laiptinė

Ji bėga pati.

(Eskalatorius.)

Ausų nėra, bet girdi

Nėra burnos, bet rėkia,

Jis neturi intelekto, bet moka visas kalbas.

(Aidas.) G. Vieru

girdžiu girdžiu

Bet aš nematau.

(Aidas.)

Ačiū, kad apsilankėte mano puslapyje!

Raštingumo pamoka tema: "Didžioji raidė E. Žodžių, sakinių, teksto skaitymas studijuotomis raidėmis"

Mavlyutova Guzaliya Samigullovnapradinių klasių mokytoja

Tikslas:

Susipažinkite su didžiąja raide E , su meno žmonėmis, su enciklopedijomis.

Užduotys:

  1. Užtikrinti gebėjimo rasti garsą [e] žodžiuose įtvirtinimą, skaityti žodžius didžiąja raide E. Išmokite analizuoti žodžius.
  2. Ugdykite pažintinį susidomėjimą kurdami problemines situacijas.
  3. Ugdykite norą mokytis ir daryti atradimus.

Įranga: spalvotos kreidelės, kortos su didžiųjų ir mažųjų balsių garsais, magnetai, vatmano popierius (2), IKT (prezentacija).

PAMOKOS EIGA.

I. Žinių atnaujinimas(motyvacinis momentas).

- Apsvarstykite „garsus“, ką apie juos galite pasakyti? (balsiai)

Kodėl taip manai? (Jie laikosi už rankų, jų yra 6, vakar studijavo balsių garsą [e]). Išeina du mokiniai ir raudonai nudažo „garsų vaikų“ batus.

Ką žinote apie balsių garsus? (Yra smūgių ir stresų)

Kokius darbus jie dirba? (sudaryti skiemenį, nurodyti priebalsių garsų minkštumą ir kietumą)

Sudaroma schema (1 priedas). Vienas mokinys pagal diagramą deklamuoja viską, ką prisimena apie balsių garsus.

Mokytojas (IŠVEDA + RAŠYMAS LENTELĖJE): - „PAkartota...“

II. Problemos pareiškimas(2 priedas) .

Užpildykite „garso lemputes“ jų raidėmis (kreida).

Studentas ir studentas eina prie lentos (dirba kartu).

Dabar pagalvokite, kieno vardai prasideda šiais garsais? (laikas pagalvoti)

Atsikelkite ir eikite prie savo „garso grotuvų“ (vaikai eina prie lentos)

Kokiu garsu prasideda jūsų vardai? (paklauskite kiekvienos vaikinų grupės)

Kokias raides naudosite šiems garsams pavaizduoti raštu? Paimkite šias raides (ant mokytojo stalo yra kelios mažosios ir didžiosios raidės. Paima, parodo ir pritvirtina ant „garso lempučių“, o sėdintieji patikrina ir pataiso)

Iškyla PROBLEMA: nėra didžiosios E raidės! (tik mažosiomis raidėmis). Kodėl?

Vaikai: - nestudijavo didžiosios E raidės.

Taigi koks yra mūsų pamokos TIKSLAS?

Tai yra, apie ką mes kalbėsime klasėje?

Vaikai: - apie didžiąją E raidę.

III. Darbas prie šio laiško paveikslėlio(3 priedas) .

Sakykite, ar kada nors gyvenime matėte šį laišką? kur? Kaip ji atrodo? Pažiūrėkite, kaip vaikinai mato šį laišką ir su kuo jį LYGINA(SPUSTELKITE) . Namuose pabandykite sukurti savo piešinį su šia raide ir tikiuosi, kad prisiminsite ir nesupainiosite su kitomis abėcėlės raidėmis.

IV. Žodžių ir sakinių skaitymas. „Darbas“ didžioji raidė E(4 priedas) .

(SPUSTELKITE)

Skaityti ( Edvardas Grigas, Edisonas Denisovas)

Vaikai skaito pirmiausia sau, o paskui garsiai.

Kas tai per žodžiai?

Vaikai: - žmonių pavardės ir vardai

Galbūt girdėjote šių žmonių vardus ir pavardes? kas jie tokie?

Vaikai dalijasi savo nuomone. Jei kyla sunkumų, paprašykite perskaityti sakinius, pateiktus po vadovėlio stulpeliais.

Ką reiškia mūsų „tautietis“? Pažiūrėkite į 3 žodžių stulpelį. Kas tai per žodžiai?

Vaikai: - tos pačios šaknys

Iš kokio žodžio kilęs šis žodis?

Vaikai: - Tėvynė

O mūsų Tėvynė yra… (Rusija).

– Kaip vadiname savo tautiečius, jei esame Rusijos gyventojai?

Vaikai: - rusai.

Taigi, Edisonas Denisovas yra rusų kompozitorius(SPUSTELKITE - nuotrauka) . Kaip vadinami Edvardo Griego tautiečiai?

Vaikai: – norvegai (SPAUGUS – nuotr.).

Klausykite Edvardo Griego kūrinio(Skamba fragmentas iš E. Griego operos „Peras Giuntas“ „Anitros šokis“.

Perskaitykite šiuos pavadinimus(SPUSTELKITE Eduardas Uspenskis, Emma Moškovskaja)

kas jie tokie? (žymūs vaikų rašytojai(SPUSTELKITE - nuotrauka)

Gal prisimeni jų kūrinių pavadinimus?((SPUSTELKITE, jų knygų viršeliai)

– Perskaitykite antrą sakinį sau. Apie ką čia kalbama?(SPUSTELKITE, Ernestas Hemingvėjus, Edgaras Po)

– Ką sužinojote apie šiuos žmones?

– Ką reiškia svetimas? (SPUSTELKITE – rašytojo nuotrauka)

– Ar galime juos vadinti savo tautiečiais?

– Vidurinėje mokykloje susipažinsite su šių rašytojų kūryba, kai kuriems jie taps mėgstamiausiais!

- Perskaitykite paskutinius 2 žodžius iš vadovėlio ( Ekvadoras, Helas (SPUSTELKITE ). Ar girdėjai kažkur?

(Vaikų atsakymų parinktys)

Sužinokite, ką šie žodžiai reiškia namuose. Kur ieškosite informacijos?(SPUSTELKITE)

Bet nors jūs apie juos nežinote ar negirdėjote, ką galite tiksliai (tiksliai) pasakyti?

Vaikai: - rašoma didžiąja raide.

– Pažiūrėkite, kokius sunkius žodžius skaitome!(SPUSTELKITE, visi I.F žinomi žmonės)

– Ką jie turi bendro? (Garsas[e] .) Kokia raidė žymi šį garsą? (didžioji E)

– Kokiais atvejais būtina didžioji raidė?

Vaikai (IŠVADA): rašyti tikrinius vardus + 1 mokinys šią išvadą pakartoja dar kartą

- (studento vardas…) prašau pasakyti, ar ši informacija jums buvo nauja? (ATSIMINĖ)

Kas buvo naujo?

Vaikai: - informacija apie šiuos žmones (SUŽINOTA)

V. Darbas su tekstu(5 priedas) .

A) prieš skaitydami (SPUSTELKITE)

Knyga apie viską pasaulyje.

Perskaitykite. Apie kokią knygą mes kalbame?

Vaikai: - apie enciklopediją.

Kaip atspėjote? Pabandykite įrodyti, kad ji tikrai yra „apie viską pasaulyje“.

(įsiklausoma į vaikų nuomonę)

Ar mūsų prielaidos teisingos, sužinosime perskaitę tekstą vadovėlyje(SPUSTELKITE) .

B) skaitymas

Enciklopedija yra žinynas.(Ar suprantate prasmę? Perskaitykite kitą sakinį sau.)Iš jo sužinome apie viską, kas mus domina: apie žmogų ir gyvūnus, apie žmonijos ir mūsų Tėvynės istoriją.(ty apie kurią valstybę?), apie žvaigždes ir planetas, mašinas, puikius mokslininkus(žmonės, kurie šlovino savo vardą dideliais atradimais)ir jų atradimai, apie rašytojus ir jų knygas, apie ekologiją(kas tai?), etika (kas tai?) ir daug daugiau.(Tada vaikai skaito savarankiškai iki pastraipos pabaigos.)Bibliotekoje galima rasti įvairių enciklopedijų, taip pat ir vaikams. Išsamiausia yra 15 tomų „Vaikų enciklopedija“. Štai jų vardai: „Pasaulio istorija“, „Biologija“, „Astronomija“, „Rusijos istorija“,

„Meno istorija“ ir kt.(Kokie kiti? Iš kiek tomų yra pats išsamiausias? Ir tomas yra knyga.)

– Perskaitykite sau 2-ą teksto pastraipą. Enciklopedijos yra žinių saugyklos. Ne veltui plačios žinios vadinamos „enciklopedinėmis“. Seniau tokių žinių turintis žmogus buvo vadinamas enciklopedistu.

B) perskaičius

– Kodėl enciklopedija vadinama žinių sandėliu?

– Kaip vadinamos plačios žinios? (enciklopedinis.)

Ar mūsų spėjimai buvo teisingi?

IŠVADA: Sužinojome, kad enciklopedija tikrai gali būti laikoma knyga apie viską pasaulyje.

Ar naudojatės enciklopedija? Kada? Sakykite, ar galėtume panaudoti enciklopedijos medžiagą šios dienos pamokoje? Kur (kada?)? Kuriuose taškuose?

(SPUSTELKITE , skaidrėje rodomos kelios enciklopedijos)

VI. Namų darbai.

– Ar žmogus gali turėti enciklopedinių žinių?

-Kaip tu vadini tokį žmogų? (ERUDITAS)

– Ar mūsų klasėje yra tokių vaikinų?

Ar kada nors norėjote tapti ERUDITE?

Ko tam reikia?

Vaikai: - „Vaistiniai augalai“

Iš kur atsirado informacija?

Vaikai: - iš Vaikų enciklopedijos

Perskaitykite ją namuose, aptarkite su tėvais arba galite perskaityti kitą enciklopedinę informaciją. Tikiuosi, kad kitose pamokose pasidalinsite įspūdžiais ir naujomis žiniomis.

VII. Pamokos santrauka.

Koks buvo mūsų pamokos tikslas?

Vaikai: - Susipažinkite su didžiąja E raide.

Ką jūs ir aš padarėme dėl to?

Vaikai: - KARTOJAMA...(apie balsių garsus)

PALYGINTA... (didžioji raidė E su kitomis raidėmis ir objektais)

ATSIMINĖ... (kad tikriniai vardai ir sakinio pradžia rašomi didžiosiomis raidėmis)

IŠMOKĖ... (įdomi informacija apie rašytojus, kompozitorius, enciklopedijas)

Emili, Elina, ar dabar gali rasti trūkstamą savo vardo raidę?

Vaikai: - Taip! (eikite prie lentos ir parodykite didžiąją raidę E)

VIII. Atspindys.

Ar esate patenkintas tuo, kaip dirbote pamokoje?

1. Dirbau per pamoką
2. Per savo darbą I klasėje
3. Pamoka man atrodė
4. I pamokai
5. Mano nuotaika
6. Turėjau pamokos medžiagą

7. Namų darbai man atrodo

aktyvus / pasyvus
patenkintas/nepatenkintas
trumpas / ilgas
nepavargęs / pavargęs
pagerėjo/pablogėjo
aišku / neaišku
naudinga/nenaudinga

    Abdullaeva L.S.

    Švietimo ir ugdymo kompleksas „Rusijos mokykla“

    Tema: rašymas + skaitymas

    1 klasė

    Tema: raidės E, e Garsas (e)

    Planuojami rezultatai

Tema: toliau mokytis atskirti ir žymėti garsą (e) rašant raidėmis E.e;

apibūdinkite garsą (e), suraskite atitinkamos raidės vietą;

rašyti žodžius ir sakinius studijuotomis raidėmis;

dirbti su tekstu.

Metasubject:

    Kognityvinis UUD : ieškoti reikiamos informacijos edukacinėms užduotims atlikti naudojant mokomąją literatūrą;

konstruoti kalbos posakį žodžiu; semantinio literatūros ir edukacinių tekstų skaitymo pagrindai, esminės informacijos išryškinimas iš įvairių tipų tekstų; analizuoti objektus; nustatyti analogijas; konstruoti kalbos posakį žodžiu.

    Reguliavimo UUD : priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį; atsižvelgti į pabrėžtas veiksmų gaires naujoje mokomojoje medžiagoje; mokėti sudaryti darbo planą; įvertinti savo ir draugo veiksmų teisingumą.

    Komunikacinis UUD : atsižvelgti į skirtingas nuomones; formuoti savo nuomonę ir poziciją; konstruoti suprantamus teiginius; adekvačiai naudoti kalbos priemones efektyviai spręsti įvairias komunikacines užduotis; vykdyti abipusę kontrolę.

Asmeninis : edukacinis ir pažintinis domėjimasis pagrindine mokomąja medžiaga; savigarbos gebėjimas.

Pamokos etapas

Mokytojų veikla

Studentų veikla

1.Organizacinis

Pažiūrėkite vienas į kitą. Šypsokitės vienas kitam. Pradėkime pamoką.

Patikrinkite pasirengimą pamokai.

2. Tikslų ir uždavinių nustatymas.

Motyvacija mokymosi veiklai

Pažiūrėk į ekraną. Iš žodžių trūksta raidės. Turite įterpti raidę ir perskaityti šiuos žodžius.

Ar mes žinome raidę e?

Kaip manai, kokia bus mūsų pamoka šiandien?

Ką veiksime šioje pamokoje?

(mokiniams savarankiškai pasisakius apie pamokos temą ir tikslą, skaidrėje pasirodo įrašas: - toliau mokytis skaityti ir rašyti žodžius su e raide;

Ugdyti darbo su tekstu įgūdžius;

Praktika kurti žodžių ir sakinių diagramas;

Darbas su visomis anksčiau studijuotomis raidėmis;

Toliau ugdykite gebėjimą patikrinti ir įvertinti save ir savo draugą.)

Nustatykite, kad trūksta e raidės.

Perskaitykite žodžius.

Jie atsako į pateiktus klausimus ir nustato pamokos temą bei tikslą.

3. Sušilti

1 skaidrė ekrane

Pratimas „Sukurk naują žodį“

Užduotis: reikia sukurti naują žodį, pirmąjį skiemenį paimant iš pirmojo stulpelio, o antrąjį – iš antrojo stulpelio žodžių.

2 skaidrė

Pratimas „Surask gyvūną“.

Užduotis: raskite paslėptą gyvūno vardą tarp eilėraščio eilučių

Sukurkite naujus žodžius ir raskite žodžius sakiniuose

4. Dirbkite pagal tekstą

5. Fizinis lavinimas

6. Individualus darbas

Dabar, vaikinai, pažiūrėkite į lapus priešais jus. Ant jų yra atspausdintas tekstas, su kuriuo dirbsime šiandien.

Skaitau garsiai, visi tyliai skaito paskui mane.

Mokytojas užduoda klausimus apie tekstą.

Ką sako tekstas?

Kaip pavadintumėte šį tekstą?

Ar jau yra paaiškintų nepažįstamų žodžių? Perskaitykite juos.

Kokia raide prasideda žodis „egzotika“? Pabraukite šį žodį raudonu pieštuku.

Ar žinote, ką reiškia žodis „ekspedicija“?

Pabraukite šį žodį raudonu pieštuku.

Raskite tekste žodį „įgula“ ir jį pabraukite. Raskite šio žodžio apibrėžimą žodyne.

Kur galime sužinoti žodžio interpretaciją?

Su kokiais tinkamais vardais teko susidurti?

Ar žodis „Žemė“ visada bus rašomas didžiąja raide?

Raskite frazę „įdomios nuotraukos“ ir kiek kartų ji vartojama.

Suskaičiuokite, kiek sakinių yra tekste.

Raskite antrą sakinį ir perskaitykite jame esantį įvardį.

Kokiuose dar sakiniuose yra šis įvardis?

Raskite daugiskaitos įvardį, kokiame sakinyje jis yra?

Raskite sakinį, kuriame parašytas skaičius. Perskaitykite

Kuriame sakinyje kalbama apie transportą? Perskaitykite.

Sraigtasparnis, koks tai transportas?

Atsistokite ir parodykite, kaip veikia sraigtasparnio mentės.

Dabar atsisėsk. Tęskime pamoką.

Raskite sakinį, kuriame sakoma, ką tėtis veiks po ekspedicijos.

Dabar grįžkite prie antrojo sakinio. Kiek žodžių yra šiame sakinyje?

Kiek žodžių rašoma didžiosiomis raidėmis?

Raskite žodį - prielinksnis.

Užsirašykite šį sakinį į užrašų knygelę.

Raskite žodį, atsakantį į klausimą „kas?

Raskite veiksmo žodį.

Užduokite klausimą apie šį žodį.

Pabrėžk tai.

Apibūdinkite šį pasiūlymą.

Ir dabar mes dirbame su popieriaus lapais.

Užrašykite žodžius, prasidedančius raide „e“. Šiais žodžiais atliksime šiuos darbus: akcentuosime, padarysime garso įrašą, sudarysime diagramą.

(silpni mokiniai užrašo visus žodžius, bet dirba tik su vienu)

Kai tik baigsite darbą, aš išdalinsiu pavyzdžius, o jūs atliksite savęs patikrinimą raudonu pieštuku ir įvertinsite save.

Kai baigsi darbą, duok man dokumentus. Atkreipkite dėmesį į ekraną. Grįžkime prie skaidrės, kurioje užrašytos mūsų užduotys, ir pažiūrėkime, ar atlikome visus punktus.

Mokiniai skaito tekstą po mokytojo.

Atsakykite į klausimus.

Egzotika, meteorologė.

Mokiniai dirba su aiškinamuoju žodynu.

(11). Virš kiekvieno sakinio dedamas skaičius.

Vaikai randa ir skaito sakinius.

Atsistokite ir pakartokite judesius paskui mokytoją

Vienas mokinys prie lentos.

Atskiri popieriaus lapeliai, ant kurių atliekamas darbas.

Patikrinkite savo darbą pagal pavyzdį. Jie vertina save.

Perskaitykite kiekvieną tašką

Savigarba pažymėta raudonu pieštuku, o draugo – mėlynu pieštuku.